پربیننده ترین اخبار
بیانیه ۲۲۰ نماینده مجلس در اعتراض به جنایت آل‌سعود و قطع رابطه برخی کشورها با ایران

بیش از ۲۲۰ نماینده مجلس شورای اسلامی بیانیه‌ای مبنی بر محکومیت جنایات رژیم آل‌سعود از جمله حمله این رژیم به سفارت کشورمان در یمن و همچنین قطع روابط برخی کشورها با ایران صادر کردند
دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۶:۵۶
احمدی نژاد هم به قطع رابطه جیبوتی با ایران واکنش نشان داد+ عکس

واکنش احمدی نژاد به قطع رابطه سومالی و جیبوتی!
دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۹:۵۸
انصاری: برنامه موشکی ایران ارتباطی با بحث هسته‌ای ندارد/ تلاش عربستان برای یارگیری در منطقه

سخنگوی وزارتخارجه گفت: برنامه موشکی ایران ارتباطی با بحث هسته‌ای ندارد.
دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۵:۰۲
مجلسی: حمله به سفارت کار جریان های تندرویی است که می خواهند دولت را به چالش بکشند

فریدون مجلسی می گوید نامه ظریف به بان کی مون و مقامات کشورهای مختلف جهان بهترین کاری بود که بعد از حمله به سفارت عربستان می توانست انجام شود.
دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۱:۴۹
واکنش جالب علی اکبر ولایتی به قطع رابطه جیبوتی با ایران+ عکس

علی اکبر ولایتی در واکنش به قطع رابطه جیبوتی با ایران با انتشار تصویر زیر در اینستاگرام نوشت: ...
دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۸:۱۴
سرخوردگی عربستان در برابر قدرت ایران

کارشناسان و برخی رسانه های همسو با حکام سعودی از ناکامی ریاض در جلب نظر کشورهای عربی و به تعبیری همسو با عربستان برای به چالش کشیدن ایران به عنوان قدرت منطقه ای حکایت می کنند.
دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۰:۰۰
مقام های سعودی از احتمال فروپاشی عربستان هراس دارند

بین الملل > خاورمیانه - یک تارنمای روسی نوشت: مقام های عربستان سعودی از ابعاد نارضایتی ها در سطح کشور خود اطلاع داشته و از فروپاشی آن هراس دارند.
یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۲:۴۶
چرا جیبوتی دستمایۀ طنز شد؟

اگر بدانیم سنگاپور کمتر از نصف جزیره قشم ایران وسعت دارد اما دارای قریب به ۴۰۰ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی است، بیشتر به کم اهمیتی صرف مساحت و جمعیت کشورها پی خواهیم برد.
یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۹:۰۸
در اجلاس سران عرب حاشیه خلیج فارس برعلیه ایران چه گذشت؟

د‌یروز د‌وباره سران عرب حاشیه خلیج فارس د‌ر ریاض د‌ور هم جمع شد‌ند‌ تا د‌ر جلسه ای اضطراری بعد‌ از وقایع حمله به سفارت عربستان د‌ر تهران، چاره اند‌یشی کنند‌؛ البته چاره اند‌یشی‌ای که نه یک نوع ایران هراسی راه بیند‌ازند‌!
یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۹:۴۳
سه کشور عربی که با عربستان همراه نخواهند شد

تلاش های عربستان سعودی برای تقابل با ایران در عرصه منطقه ای و بین المللی که در پی واکنش های صورت گرفته به اعدام شیخ نمر، رهبر شیعیان عربستان تشدید شد، همچنان ادامه دارد. در همین راستا، پس از همراه کردن کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، سعودی ها امروز قصد دارند حمایت کشورهای عضو اتحادیه عرب را نیز علیه ایران به دست بیاورند.
یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۵:۳۰
وزارت کشور با «قصور» و «تقصیر» برخورد کند

رییس مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن اقدام عده‌ای در سفارت عربستان در تهران، این عمل را اقدامی «اشتباه» توصیف کرد و خواستار برخورد وزارت کشور با «قصور» و «تقصیر» شد و تاکید کرد که مجلس تا رفع این مسئله، موضوع را پیگیری می‌کند.
یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۱:۵۲
ظریف: تاکنون اقدامات منفی عربستان را با بردباری پاسخ داده ایم

وزیر امور خارجه درباره روابط ایران و عربستان اظهار داشت: ما تاکنون اقدامات منفی عربستان را با بردباری پاسخ داده ایم چرا که تعقل ایرانی با رویکردهای نسنجیده و خام مقامات عربستان همواره فاصله دارد و ما به دنبال تنش در منطقه نیستیم.
یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۱:۲۱
قول ایران‌ برای تلافی‌حمله‌ موشکی به سفارت خود توسط عربستان

خبر حمله موشکی هواپیماهای عربستان به سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا پایتخت یمن که موجب واردشدن خسارت‌هایی به ساختمان سفارت و زخمی‌شدن تعدادی از نیروهای حفاظت نمایندگی گردید، بار دیگر ماهیت حکومت نابخرد، مغرور و بی‌تدبیر آل‌سعود را به نمایش گذاشت.
شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۱:۵۵
اعتراف شاهزاده سعودی درباره ایران

یک شاهزاده سعودی طی مصاحبه‌ای گفت که ریاض هرگز به‌دنبال تهدید و تحریک ایران نیست چون تهران می‌تواند طی ۲۴ ساعت زیرساخت‌های عربستان را نابود کند.
شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۱:۵۶
ظریف:امیدواریم عربستان سعودی نسبت به پیمودن راه خرد متقاعد شود

وزیر امور خارجه در نامه های جداگانه ای به دبیرکل سازمان ملل متحد، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی و وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان ملل متحد اظهار امیدواری کرد: عربستان نسبت به پیمودن راه خرد متقاعد شود چرا که ایران هیچ علاقه یا میلی به بالا گرفتن تنش در همسایگی خود ندارد.
شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۸:۴۰