پربیننده ترین اخبار
مقام های سعودی از احتمال فروپاشی عربستان هراس دارند

بین الملل > خاورمیانه - یک تارنمای روسی نوشت: مقام های عربستان سعودی از ابعاد نارضایتی ها در سطح کشور خود اطلاع داشته و از فروپاشی آن هراس دارند.
یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۲:۴۶
چرا جیبوتی دستمایۀ طنز شد؟

اگر بدانیم سنگاپور کمتر از نصف جزیره قشم ایران وسعت دارد اما دارای قریب به ۴۰۰ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی است، بیشتر به کم اهمیتی صرف مساحت و جمعیت کشورها پی خواهیم برد.
یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۹:۰۸
در اجلاس سران عرب حاشیه خلیج فارس برعلیه ایران چه گذشت؟

د‌یروز د‌وباره سران عرب حاشیه خلیج فارس د‌ر ریاض د‌ور هم جمع شد‌ند‌ تا د‌ر جلسه ای اضطراری بعد‌ از وقایع حمله به سفارت عربستان د‌ر تهران، چاره اند‌یشی کنند‌؛ البته چاره اند‌یشی‌ای که نه یک نوع ایران هراسی راه بیند‌ازند‌!
یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۹:۴۳
سه کشور عربی که با عربستان همراه نخواهند شد

تلاش های عربستان سعودی برای تقابل با ایران در عرصه منطقه ای و بین المللی که در پی واکنش های صورت گرفته به اعدام شیخ نمر، رهبر شیعیان عربستان تشدید شد، همچنان ادامه دارد. در همین راستا، پس از همراه کردن کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، سعودی ها امروز قصد دارند حمایت کشورهای عضو اتحادیه عرب را نیز علیه ایران به دست بیاورند.
یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۵:۳۰
وزارت کشور با «قصور» و «تقصیر» برخورد کند

رییس مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن اقدام عده‌ای در سفارت عربستان در تهران، این عمل را اقدامی «اشتباه» توصیف کرد و خواستار برخورد وزارت کشور با «قصور» و «تقصیر» شد و تاکید کرد که مجلس تا رفع این مسئله، موضوع را پیگیری می‌کند.
یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۱:۵۲
ظریف: تاکنون اقدامات منفی عربستان را با بردباری پاسخ داده ایم

وزیر امور خارجه درباره روابط ایران و عربستان اظهار داشت: ما تاکنون اقدامات منفی عربستان را با بردباری پاسخ داده ایم چرا که تعقل ایرانی با رویکردهای نسنجیده و خام مقامات عربستان همواره فاصله دارد و ما به دنبال تنش در منطقه نیستیم.
یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۱:۲۱
قول ایران‌ برای تلافی‌حمله‌ موشکی به سفارت خود توسط عربستان

خبر حمله موشکی هواپیماهای عربستان به سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا پایتخت یمن که موجب واردشدن خسارت‌هایی به ساختمان سفارت و زخمی‌شدن تعدادی از نیروهای حفاظت نمایندگی گردید، بار دیگر ماهیت حکومت نابخرد، مغرور و بی‌تدبیر آل‌سعود را به نمایش گذاشت.
شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۱:۵۵
اعتراف شاهزاده سعودی درباره ایران

یک شاهزاده سعودی طی مصاحبه‌ای گفت که ریاض هرگز به‌دنبال تهدید و تحریک ایران نیست چون تهران می‌تواند طی ۲۴ ساعت زیرساخت‌های عربستان را نابود کند.
شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۱:۵۶
ظریف:امیدواریم عربستان سعودی نسبت به پیمودن راه خرد متقاعد شود

وزیر امور خارجه در نامه های جداگانه ای به دبیرکل سازمان ملل متحد، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی و وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان ملل متحد اظهار امیدواری کرد: عربستان نسبت به پیمودن راه خرد متقاعد شود چرا که ایران هیچ علاقه یا میلی به بالا گرفتن تنش در همسایگی خود ندارد.
شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۸:۴۰
خون شهید آیت‌الله النمر زمینه زوال رژیم آل سعود را فراهم می‌کند

امام‌ جمعه کازرون در تجمعی که بعداز ظهر امروز (یکشنبه) در حوزه علمیه این شهر به مناسبت شهادت آیت الله شیخ محمدباقرالنمر به دست رژیم آل سعود برگزار شد گفت: خون شهید آیت‌الله النمر ماهیت پلید رژیم آل سعود را برملا خواهد کرد و زمینه زوال این رژیم آمریکایی را فراهم می‌کند.
چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۷:۴۸
تظاهرات سراسری در محکومیت جنایات آل سعود و اعدام شیخ نمر

تظاهرات سراسری در محکومیت و اعتراض به اعدام رهبر برجستۀ شیعیان عربستان آیت الله شیخ نمر به دستان ناپاک رژیم منفور آل سعود ، پس از اقامۀ نماز جمعۀ این هفته با حضور ملت بزرگ و غیور ایران اسلامی در سراسر کشور برگزار می شود.
چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۴:۰۱
وزیر امور خارجه عراق چهارشنبه به تهران می آید

ابراهیم جعفری وزیر امور خارجه عراق در چارچوب گسترش روابط دوجانبه این کشور و جمهوری اسلامی ایران، فردا-چهارشنبه- به تهران سفر می کند.
چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۳:۴۴
جلادِ قاتل شیخ نمر کیست؟ + تصاویر

شبکه‌های اجتماعی عکس‌هایی از قاتل شیخ نمر باقر النمر منتشر کرده اند که این جلاد بی‌رحم با شمشیر سر این شهید مبارز را جدا کرده است.
چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۷:۰۴
سوئیس در اعتراض به اعدام های دسته جمعی کاردار عربستان را احضار کرد

شبکه خبری 'سوئیس اینفو' گزارش داد: وزارت امور خارجه سوئیس در اعتراض به اعدام های دسته جمعی اخیر از جمله روحانی برجسته شیعه، شیخ نمر باقر النمر، کاردار عربستان در برن را احضار کرد.
سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۵:۲۲
حمله به سفارت عربستان در شأن ملت ایران نبود

سخنگوی دولت اعلام کرد: حمله به سفارت عربستان با شرع و آموزه های اسلامی توجیه ندارد.
سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۵:۰۲