خبر ویژه
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
آخرین اخبار
خارج از ساعت فیزیولوژیک بدن غذا نخورید
نتیجه یک بررسی نشان داده، غذا خوردن خارج از ساعت معمولی که بدن به آن عادت کرده است می‌تواند عواقب منفی زیادی در پی داشته باشد و منجر به بروز حمله قلبی و دیابت شود.
کاهش ۵۰ درصدی «مرگ ناگهانی نوزاد» با تغذیه از شیر مادر
نتیجه یک بررسی نشان داده است، نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند، ۵۰ درصد کمتر از دیگر نوزادان در معرض خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد قرار دارند.
افزایش ۲۵ درصدی مرگ و میر در اثر استعمال مواد مخدر در‌ آمریکا
کارشناسان بهداشتی ایالات متحده آمریکا باور دارند، نرخ مرگ و میر در اثر استعمال مواد مخدر در سال ۲۰۱۶، در این کشور بیش از ۲۵ درصد رشد کرده است.
محققان هشدار دادند
استرس عامل ۶۴ درصد بیماری‌های قلبی
بر اساس نتایج تازه‌ترین تحقیقات، عامل اصلی بروز بیماری‌های قلبی و عروقی استرس است و ۶۴ درصد بیماری‌های قلبی تنها به علت فشار عصبی و استرس رخ می‌دهد.
بالاترین نرخ طلاق متعلق به کدام کشور است
نتایج نظرسنجی نشان داد، انگلیس دارای بیشترین نرخ طلاق میان کشورهای عضو اتحادیه اروپاست.
دردسرهای دانش‌آموزان چاق در مدرسه
پژوهشگران در مطالعات خود به این نتیجه رسیدند که بچه‌های چاق در مدرسه بیشتر از دیگر بچه‌ها توسط همسالانشان مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند.
افسردگی هم به مضرات نگهداری از حیوانات خانگی اضافه شد
نتیجه یک مطالعه نشان داده است، افرادی که صاحب حیوان خانگی هستند بیش از دیگران در معرض استرس، اضطراب و ابتلا به افسردگی قرار دارند
بزرگ خاندان قاجاری کیست؟
علیرضا عضدالملک برادرزاده مهد علیا مادر ناصر‌الدین شاه بود به دلیل خویشاوندی به دربار راه یافت. از زمان ناصر‌‌الدین شاه تا احمد شاه قاجار نقش‌های مختلف پذیرفت و بیشتر با ریش‌سفیدی سعی داشت مشکلات را حل کند.
افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ با مصرف یک وعده غذای چرب
مطالعات اخیر نشان داده است مصرف حتی یک وعده غذای چرب در طول روز می‌تواند میزان ابتلا به بیماری دبایت نوع ۲ را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.
ابتلا به بیماری کشنده ریوی با مصرف مواد سفید کننده
مطالعات اخیر نشان داده است، استفاده از مواد سفید کننده رایج خطر ابتلا به بیماری‌های ریوی مرگبار را به شدت افزایش می‌دهد.