خبر ویژه
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
آخرین اخبار
سازمان ملل گزارش داد
فنلاند شادترین کشور جهان
سازمان ملل در گزارش سالیانه خود درباره شادترین کشورهای جهان، فنلاند را شادترین و بروندی در مرکز آفریقا را غمگین‌ترین کشور اعلام کرد.
«تند غذا خوردن» بروز چاقی و فشار خون بالا را ۵.۵ برابر افزایش می‌دهد
نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد، افرادی که تند غذا می‌خورند، حداقل ۵.۵ برابر بیش از دیگران در معرض ابتلا به چاقی، فشار خون و کلسترول بالا هستند.
نقش ۷۱ درصدی فضای مجازی در بروز افسردگی دختران انگلیسی
بر اساس نتایج به دست آمده از یک پژوهش در انگلیس، استفاده از فضای مجازی احتمال بروز افسردگی در دختران انگلیسی را تا ۷۱ درصد افزایش می‌دهد.
«شکلات تلخ» مانع چاقی می‌شود
نتایج یک بررسی نشان داده است، افرادی که ۵ بار در هفته شکلات می‌خورند، به میزان قابل توجهی کمتر از دیگران در معرض چاقی و اضافه‌وزن قرار دارند.
دانش‌آموزان مبتلا به دیابت ۷ برابر بیشتر در خطر مرگ زودرس هستند
نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد، دانش‌آموزان مبتلا به دیابت، حداقل ۷ برابر بیش از دیگران در معرض مرگ زودرس هستند.
کدام ویتامین در بارداری زنان نابارور نقش پر رنگی دارد؟
بر اساس نتایج مطالعات جدید، زنان ناباروری که برای بارداری در تلاش هستند و دوره‌های درمان را طی می‌کنند، اگر از سطح مناسبی از ویتامین «دی» برخوردار باشند، احتمال باردار شدنشان تا ۴۶ درصد افزایش می‌یابد.
محققان هشدار می‌دهند
رشد سریع‌تر سرطان در زنان چاق
نتیجه تازه‌ترین بررسی نشان داده است، تومورهای سرطانی در افراد چاق به خصوص زنان با سرعت بیشتری رشد می‌کنند و زنان دچار اضافه‌وزن به میزان قابل توجهی در معرض خطر بیشتری نسبت به سایرین هستند.
کدام گروه‌های خونی مقابل آلودگی هوا آسیب‌پذیرتر هستند؟
نتایج یک بررسی نشان داد افراد دارای گروه خونی A ،B یا AB در مقایسه با گروه خونی O بیشتر در معرض حمله قلبی در اثر آلودگی هوا هستند.
خارج از ساعت فیزیولوژیک بدن غذا نخورید
نتیجه یک بررسی نشان داده، غذا خوردن خارج از ساعت معمولی که بدن به آن عادت کرده است می‌تواند عواقب منفی زیادی در پی داشته باشد و منجر به بروز حمله قلبی و دیابت شود.
کاهش ۵۰ درصدی «مرگ ناگهانی نوزاد» با تغذیه از شیر مادر
نتیجه یک بررسی نشان داده است، نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند، ۵۰ درصد کمتر از دیگر نوزادان در معرض خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد قرار دارند.