کد خبر :397698
اعلام آمادگی دولت سوریه برای شرکت در مذاکرات سوری در ژنو
ریاض حداد سفیر سوریه در مسکو آمادگی دمشق را برای شرکت در مذاکرات سوری که قرار است در روزهای آینده در ژنو آغاز شود، اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز ، وزارت امور خارجه روسیه امروز (شنبه) اعلام کرد: ریاض حداد با میخاییل بوگدانف معاون وزیر امور خارجه نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه دیدار کرد و دو طرف در خصوص وضعیت سوریه و مسایل مربوط به حل و فصل اوضاع این کشور گفت و گو کردند.
مسایل مربوط به حل و فصل سیاسی اوضاع سوریه ازجمله روند اجرای قطعنامه 2268 شورای امنیت در مورد آتش بس در سوریه محور این مذاکرات اعلام شده است.
موضوع از سرگیری مذاکرات سوری-سوری تحت نظارت سازمان ملل میان نمایندگان دولت سوریه و گروه های سیاسی مخالف مطابق با قطعنامه 2254 شورای امنیت در مرکز توجه دو طرف قرار داشت.
سفیر سوریه در مسکو در این دیدار بر آمادگی دولت متبوع خود برای اعزام هیاتی به ژنو به منظور شرکت در مذاکرات سوری سوری تاکید کرد.
به گزارش رسانه های روسی، مذاکرات سوریه دوشنبه آینده در ژنو تحت نظارت استفان دمیستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در سوریه آغاز می شود.
با وجود آن که زمان چندانی به آغاز مذاکرات سوری سوری نمانده است، هنوز گروه های معارض سوری در مورد اعزام هیات خود به ژنو برای شرکت در مذاکرات به توافق نرسیده اند.

منبع.ایرنا