کد خبر :395898
پایه اقتصادی دولت آقای روحانی غلط است/قوی‌ترین وزرا هم روی این پایه غلط کاری نمی‌کنند/این‌ها در اقتصاد تنها نگاهکی به داخل دارند
دانش‌آموخته اقتصاد بین‌الملل گفت: اساس نظریه اقتصادی دولت غلط است که اگر چهار سال اول را بررسی کنیم واردات دو برابر شده و جذب سرمایه خارجی هم ۵۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس ، احمد خورشیدی‌آزاد اظهار کرد: دولت کارآمد دولتی است که متناسب با شرایط روز خود را سازماندهی کند.

دبیرکل جمعیت خدمت‌گزاران انقلاب اسلامی در ادامه گفت: مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر در فرمان‌های نوروزی خود یا به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم مشکل اصلی کشور را تولید و اشتغال و در کل اقتصاد معرفی کرده‌‌اند چرا که در حوزه‌های دیگر به اندازه اقتصاد نه تنها مشکل نداریم بلکه پیشرفت‌های خوبی در سال‌های بعد از انقلاب داشته‌ایم که نمونه آن در رشد علمی و همچنین در حوزه دفاعی و پزشکی و نانو بوده است.

این کارشناس مسائل استراتژیک در ادامه گریزی به چینش کابینه زد و و گفت: وقتی مشکل ما اقتصاد است وزارتخانه‌های غیر اقتصادی ما هم باید اقتصادی باشد برای نمونه وزارت خارجه و وزارت کشور ما هم باید در حوزه اقتصادی بیش از سایر حوزه‌ها فعال باشند که این گونه نیست.

خورشیدی‌آزاد افزود: برای مثال چین در سفارت آلمان 400 کارشناس اقتصادی دارد در حالی که ما در آن‌جا تنها 2 کارشناس اقتصادی داریم.

وی گفت: طبیعی است که وقتی چینی‌ها 200 برابر ما کارشناس اقتصادی در یک سفارتخانه داشته باشند وضعیت آن‌ها چگونه و وضعیت ما چگونه است.

این دانش‌آموخته اقتصاد بین‌الملل در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه وزارتخانه‌های کاملا مرتبط با اقتصاد هم با چینش‌هایی که شده در حوزه اقتصادی ضعیف هستند، افزود: آن وقت ما انتظار داریم که وزارتخانه‌های غیر اقتصادی بتوانند در حوزه اقتصاد فعال باشند.!

خورشیدی‌آزاد با تأکید بر این که دولت و اعضای آن در تئوری اقتصادی کارآمد نیستند افزود: نظریه اعضای این تیم اقتصادی نگاه به بیرون و تنها نگاهکی به داخل است بنابراین اساس نظریه اقتصادی آن‌ها غلط است که اگر چهار سال اول را بررسی کنیم واردات دو برابر شده و جذب سرمایه خارجی هم 50 درصد کاهش داشته است.

وی با بیان این که دعوای ما با روحانی سر نرخ تورم نیست بلکه روی تئوری غلط اقتصادی است افزود: چهار سال تمام همه امکانات و انرژی خود را صرف تئوری غلط اقتصادی کردند که کارشناسان چپ و راست بر روی این تئوری غلط آقای روحانی اعتراف دارند.

این کارشناس حوزه اقتصاد بین‌الملل تصریح کرد: متأسفانه نرخ تورم بسیار بیشتر از این است که اعلام می‌کنند و همه می‌دانند که در شرایط رکود تورمی هستیم  چنانچه قبلا در کشور تنها تورم بود و مردم هر چند جنس را گران می‌خریدند اما کسب و کاری در کشور وجود داشت.

وی گفت: حالا آقای روحانی می‌خواهد آدم‌ها را روی این پایه بچیند که با این تئوری غلط اگر قوی‌ترین افراد هم باشند چون پایه اقتصاد غلط است امیدی به بهبودی اقتصاد نیست.

این کارشناس اقتصادی در ادامه با بیان اینکه اکنون سه ماه از زمان انتخابات ریاست‌جمهوری می‌گذرد افزود: به وضوح می‌بینیم که در حوزه مقابله با بیکاری اقدامی جدی نشده است و متأسفانه متوجه فرافکنی‌ها می‌شویم که مردم را مشغول به برخی مباحث بی‌ارزش سیاسی می‌کنند.