ورزش گچساران نیازمند تدبیر بیشتر مسؤولان/ رشته‌هایی که در حال انقراضند/ وضعیت نامطلوب نماد ورزش گچساران
ورزش شهرستان گچساران این روزها نیاز به برنامه‌ریزی و تدبیر بیشتر دارد و باید مدیران ورزشی این شهر علی‌رغم کمبود اعتبارات با چاره‌گویی و تدبیر بیشتر اجازه ندهند که برخی رشته به کل در این شهرستان منقرض شوند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس ، شهرستان گچساران یکی از قطب‌های ورزش استان کهگیلویه و بویراحمد است که بیشترین قهرمانان ملی ورزش استان از این شهر به کشور معرفی شده‌اند.

روزگاری ورزشکاران بزرگی در رشته‌های مختلف از جمله هاکی و بوکس و کشتی فرهنگی و فوتبال این شهر برای ایران در عرصه‌های بین‌المللی درخشیدند.

پدر هاکی ایران و هم چنین یکی از رکورد داران شنای ایران از این شهر به کشور معرفی شدند و اکنون بازیکنانی مانند محمدرشید مظاهری در فوتبال و چندین بازیکن خوب در هندبال و واترپلو از این شهرستان در کشور به عنوان ورزشکاران مطرح کشوری در حال فعالیت هستند.

ورزش گچساران در همه سال‌های اخیر بسیاری از موفقیت‌های خود را مدیون شرکت نفت بوده که حامی ورزشکاران شده و تیم‌های مختلفی را راهی و روانه مسابقات ملی و بین‌المللی کرده است.

شکی نیست که اداراتی مانند ورزش و جوانان هم تلاش‌هایی برای توسعه و رشد ورزش این شهرستان انجام داده‌اند اما سهم آن‌ها در موفقیت‌های ورزش گچساران بسیار اندک بوده است.

گچساران هم اکنون با این حمایت همه جانبه شرکت نفت از ورزش یکی از شهرهای مطرح و نامدار در ورزش جنوب کشور به شمار می‌رود که با همه این موفقیت‌ها اما مشکلات زیادی نیز دارد.

حال و روز ورزش گچساران و بخش جدا از شرکت نفت را باید در زمین چمن تختی این شهر مشاهده کرد که روزگاری محل جولان تیم‌های گچسارانی در فوتبال کشور بود.

اما امروز این نماد ورزش گچساران پیر و فرتوت و بیمار شده و مسوولان هم برای سامان بخشیدن به وضعیت آن اقدامی نمی‌کنند و به عبارت بهتر کاری از دست آن ها برنمی‌آید.

بسیاری از رشته‌های ورزشی جایگاه و مکان خاصی ندارند و پاره‌ای از رشته‌ها عملا در این شهر تعطیل شده‌اند و رشته‌ای دیگر نیز به ظرفیت کمتر از نصف فعالیت می‌کنند.

ورزش شهرستان گچساران این روزها نیاز به برنامه‌ریزی و تدبیر بیشتر دارد و باید مدیران ورزشی این شهر علی‌رغم کمبود اعتبارات با چاره‌گویی و تدبیر بیشتر اجازه ندهند که برخی رشته به کل در این شهرستان منقرض شوند.

حجم:
مدت زمان:
دانلود
کد خبر: ۳۹۸۵۲۸
تاریخ مخابره: ۱۳۹۶/۲/۳
زمان مخابره: ۱۸:۴۵
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۴ ارسال
398528