تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۹/۶ ۲۲:۴۹ |
کد خبر: ۳۹۸۷۳۲

در مراسم کلنگ‌زنی مسجد روستای بابکان مطرح شد

تأکید آیت‌الله ملک‌‌حسینی بر برگزاری برنامه‌های فرهنگی در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد

در مراسم کلنگ‌زنی مسجد روستای بابکان آیت‌الله ملک‌حسینی بر برگزاری برنامه‌های فرهنگی در روستاهای استان تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبایز به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی مسجد روستای امیرآباد بابکان به جایگاه مسجد اشاره کرد و گفت: مسجد جایگاهی برای سجده به درگاه خدای بزرگی است که در برابر او خضوع می‌کنیم تا حق و حقانیت را بیاموزیم.

نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: خداوند را حمد و سپاس می‌کنیم تا شکر نعمت‌های او را به جا بیاوریم که جهان پر از نقص است و تنها خداوند است که مبری از عیب و نقص است، خداوند را به بزرگی بستانیم که مسجد جایگاه همه این حمد و ستایش‌ها است.

وی عنوان کرد: این مسجد امروز کلنگ‌زنی شد و امیدوارم زمان افتتاح آن طولانی نشود و هر چه سریع‌تر  به کمک خود اهالی این روستا و دعای خیر اوقاف و امور خیریه مورد استفاده مردم قرار گیرد.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: برخی از اهالی روستا دارای تمکن مالی مناسبی هستند که از انها دعوت کنید تا برای احداث این مسجد که زمین آن وقف شده مشارکت داشته باشند.

آیت‌الله ملک‌حسینی با بیان اینکه هدف‌گذاری این مسجد برای برپا داشتن نماز، قرآن و ذکر اهل بیت(ع) باشد، گفت: اگر کسی گامی برای احداث مسجد برداشت و یا سنگی جابه‌جا کرد مبادا با نیت مراسم ختمی باشد بلکه برای نماز، قرآن و اهل بیت مساجد برپا شوند.

وی عنوان کرد: متولیان روستا تلاش کنند برای بچه‌ها برنامه‌های متنوع فرهنگی برگزار و از روحانیون دعوت کنند تا برنامه‌های دینی و احکام برگزار کنند و از طریق برنامه‌ها قرائت دین و احکام شرعی اصلاح شود.

وی با تأکید بر آشکار شدن و بیان کارهای خیرخواهانه افزود: برخیها احساس می‌کنند اگر کار خیری را آشکار کنند ریا محسوب می‌شود در حالی که آشکارکردن کار خیر منافاتی با اخلاص ندارد.

آیت‌الله ملک‌حسینی عنوان کرد: امام رضا(ع) فرمودند ایمان، اخلاص، توحید و عبادت خدا آشکار شود تا شیطان مایوس شود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز؛ زمین ساخت مسجد در مساحت ۶۰۰ متر مربع توسط مهدی دستخوان از اهالی روستای بابکان وقف شده است.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۱۰ ارسال
398732