تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۵/۱۶ ۱۵:۲۸ |
کد خبر: ۳۹۸۷۲۸

التهاب در بازار مرغ/بی‌توجهی به مصوبات ستاد تنظیم بازار/وقتی عاملین، قیمت مرغ را تعیین می‌کنند‌!

بازار مرغ در استان ملتهب است و عاملین توزیع قیمت مرغ را برای فروشندگان تعیین می‌کنند.

شباویز/به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، هفته گذشته بود که قیمت بالا و نابسامانی در بازار گوشت قرمز و مرغ باعث شد ستاد تنظیم بازار تشکیل و در خصوص این دو‌ کالای اساسی و‌ پر مصرف تصمیم‌گیری شود.

در ستاد تنظیم بازار مصوب شد که حداکثر قیمت مرغ کشتار روز ۹ هزار و ۵۰۰ و مرغ منجمد دولتی در مرکز استان ۶ هزار و ۷۰۰ و در شهرستان‌ها ۶ هزار و ۷۵۰ باشد و مرغ با این قیمت‌ها به دست مردم برسد.

پس از مصوب شدن قیمت‌ها، گفته شد که مرغ با این قیمت‌ها عرضه شد و تاکید شد در صورت بروز هرگونه تخلف با تمام عوامل تاثیرگذار به شدت برخورد می‌شود‌.

اما با گذشت چند روز از نشست ستاد تنظیم بازار نه تنها قیمت ۹ هزار و ۵۰۰ گوشت مرغ اعمال نشد بلکه قیمت این کالای اساسی در شهر یاسوج افزایش یافت و شاهد چند نرخی قیمت مرغ در مرکز کهگیلویه و بویراحمد هستیم و حتی هر کیلو مرغ منجمد به ۹ هزار تومان رسیده است.

 

یکی از فروشندگان مرغ در همین به خبرنگار فارس گفت: هر کسی هر قیمتی که بخواهد برای مرغ اعمال می‌کند و ما اطلاعی از عرضه مرغ با قیمت ۹ هزار و ۵۰۰ نداریم.

وی قیمت هر کیلو مرغ کشتار روز را ۱۰ هزار و ۵۰۰ عنوان کرد و گفت: عاملین توزیع مرغ، قیمت این محصول را برای ما تعیین می‌کنند.

اما آشفته بازار و‌ التهاب بازار مرغ به همین جا ختم نمی‌شود قیمت مرغ در یاسوج چند نرخی است و در برخی نقاط با قیمت ۱۰ هزار و ۳۰۰، ۱۰ هزار و ۵۰۰ و ۱۱ هزار تومان به بالاتر عرضه می‌شود که همین امر باعث کاهش خرید مردم شده و در مواردی هم باعث شده مردم به زنده‌فروشی‌ها روی بیاورند.

اما رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در خصوص بازار ملتهب مرغ به خبرنگاران گفت: دولت در راستای اینکه همه اقشار تحت پوشش قرار گیرند اقدام به توزیع مرغ منجمد دولتی کرده و این محصول با قیمت ۶ هزار و ۷۵۰ تومان توزیع می‌شود و به اندازه کافی هم در بازار است.

 

داریوش دیودیده بیان کرد: در کنار توزیع مرغ منجمد برای اینکه بازار خالی نباشد، توزیع مرغ به صورت آزاد در دستور کار قرار گرفت که عده‌ای از طریق سردخانه و کشتارگاه اقدام به توزیع مرغ آزاد می‌کنند‌.

وی با اشاره به عرضه مرغ با قیمت ۹ هزار و ۵۰۰ گفت: قیمت بالای مرغ زنده موجب افزایش قیمت مرغ کشتار روز شده که بازرسان این سازمان به صورت مستمر نظارت می‌کنند و با متخلفان برخورد می‌کنند.

وی عنوان کرد: علاوه بر نظارت بازرسان در صورتی که مردم تخلفات را به سامانه ۱۲۴ گزارش دهند ما به این موضوع رسیدگی می‌کنیم‌.

دیودیده بیان کرد: نظارت بر قیمت محصولات برنج، گوشت، مرغ به صورت دوره‌ای انجام می‌گیرد  و در در صورت نامتعارف بودن قیمت‌ها برخورد می‌کنیم، ضمن اینکه اسناد فروشندگان بررسی می‌شوند.

این مسوول با بیان اینکه بازار استان ملتهب است، افزود: مردم به عنوان بازرس بر وضعیت بازار نظارت کنند و در وهله اول از فروشندگان فاکتور بخواهند و در صورت نامتعارف بودن قیمت، خرید نکنند.

وی ابراز امیدواری کرد با تمهیدات اتخاذ شده بازار مرغ به آرامش برسد.

 

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۴ + ۶ ارسال
398728