تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱/۷ ۲۳:۳۲ |
کد خبر: ۳۹۸۷۰۱

سازمان ملل گزارش داد

فنلاند شادترین کشور جهان

سازمان ملل در گزارش سالیانه خود درباره شادترین کشورهای جهان، فنلاند را شادترین و بروندی در مرکز آفریقا را غمگین‌ترین کشور اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان ملل در گزارش سالیانه خود درباره شادترین کشورهای جهان، فنلاند را شادترین و بروندی در مرکز آفریقا را غمگین‌ترین کشور اعلام کرد.

این بررسی میان 156 کشور جهان صورت گرفته است و با سطوح خوشبختی بر اساس عواملی مانند امید به زندگی، حمایت اجتماعی و فساد در اداره‌ها مورد بررسی قرار گرفته است. 

هافینگتن‌پست به نقل از سفیر فنلاند نوشته که مهم‌ترین معیارهای یک جامعه شاد «آموزش خوب، کیفیت بالای رسیدگی به کودکان و اهمیت دادن افراد جامعه به یکدیگر است».

گزارش سالیانه سازمان ملل بیانگر آن است که فنلاند بر اساس داده‌های مؤسسه نظرسنجی گالوپ که از سال 2015 تا 2017 رده‌بندی شده، از نظر همه شاخص‌های مهم در زمینه شادی، یعنی «سطح درآمد، حمایت‌های اجتماعی، اعتماد، سخاوت و امید به زندگی سالم» در صدر قرار دارد.

نروژ، دانمارک، ایسلند، سوئیس، هلند، کانادا، نیوزیلند، سوئد و استرالیا به ترتیب در رتبه‌های دوم تا دهم شادترین کشورهای جهان در سال 2018 قرار دارند.

 

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۶ + ۱۰ ارسال
398701