تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۵ ۲۳:۴۴ |
کد خبر: ۳۹۸۶۹۲

رئیس شورای شهر تهران مطرح کرد

درآمد ۲۴ میلیارد تومانی شهرداری تهران از طریق پسماندهای ساختمانی

رئیس شورای شهر تهران پس از بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران در بخش درآمدها، گفت: مقرر شد درآمدهای شهرداری تهران از محل پسماندهای ساختمانی به ۲۴ میلیارد تومان افزایش یابد و از طریق پارک‌های حاشیه‌ای نیز یک هزار میلیاردتومان کسب درآمد کند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، محسن هاشمی در پایان چهل و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش که به بررسی لایحه بودجه سال 97 شهرداری تهران، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه در بخش درآمدها و منابع پرداخت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: لایحه بودجه شهرداری تهران برای سال 97 امروز در صحن شورا مطرح شد که در جلسه صبح، کلیات آن رأی آورد و جزئیات درآمدها نیز در جلسه بعدازظهر امروز مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود:‌ در این جلسه هر یک از اعضا پیشنهادات خود را در خصوص افزایش درآمد شهرداری تهران مطرح کردند که عمده پیشنهادات رأی نیاورد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: تنها پیشنهادی که در جلسه مطرح شد و منجربه رأی اعضا گردید افزایش شش میلیارد تومانی پسماند بود که مقرر شد درآمد شهرداری تهران از طریق پسماند به 24 میلیارد تومان افزایش یابد.

هاشمی بیان داشت: در حال حاضر تعداد زیادی پارک حاشیه‌ای در سطح شهر تهران وجود دارد که شهرداری از آنجا درآمدی کسب نمی‌کند چرا که درآمدهای پارک حاشیه‌ای باید به خزانه دولت برود و از خزانه پول گرفتن سخت است.

وی افزود: خیابان‌های شهر جزو املاک شهرداری‌ها محسوب می‌شوند و تاکنون شهرداری برای پارک‌های حاشیه‌ای هزینه‌ای دریافت نمی‌کرده است. بنابراین مصوب شد که برای پارک‌های حاشیه‌ای نیز درآمدهایی برای شهر تهران داشته باشیم و اگر این پول پرداخت نشود خودروها جریمه خواهند شد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر عده‌ای ماشین‌های شخصی خود را می‌آورند و در پارک‌های حاشیه‌ای پارک می‌کنند بدون اینکه هزینه آن را پرداخت کنند. بنابراین تبصره‌ای گذاشته‌ایم که از پارک‌های حاشیه‌ای را هزار میلیارد تومان کسب درآمد کنیم.

هاشمی ادامه داد: در جلسه آینده نیز دیگر موضوعات منابع درآمدی شهرداری تهران را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۴ + ۴ ارسال
398692