تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۹/۴ ۲۲:۴۰ |
کد خبر: ۳۹۸۶۸۰

احتمال پرداخت یارانه به نانوایان/ ممکن است نان گران نشود

رئیس بازرسی اتاق اصناف تهران با اشاره به توقف افزایش قیمت نان در سراسر کشور گفت: موضوع افزایش قیمت نان و وزن چانه نان دوباره در شورای آرد و نان بررسی می‌شود تا در صورت عدم افزایش قیمت نان به نانوایان یارانه آرد پرداخت شود.

شباویز/حسین درودیان در گفت‌وگو با خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس در مورد دلایل توقف افزایش قیمت نان گفت: توقف افزایش قیمت نان در سراسر کشور به دستور رئیس جمهور برای بررسی مجدد قیمت نان و  کاهش وزن چانه نان سنتی اتفاق افتاد.

رئیس بازرسی اتاق اصناف تهران افزود: در نرخ‌نامه جدید اتحادیه نانوایان تهران وزن چانه نان کاهش یافته بود که با دستوری که رئیس جمهور به وزیر صنعت داده مقرر شده هم قیمت و هم وزن چانه نان مجدد مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: به دنبال این اتفاق به اتحادیه‌های سراسر کشور ابلاغ شد تا افزایش قیمت نان در نانوایی‌ها اعمال نشود. 

درودیان اظهار داشت: قرار است بررسی مجدد قیمت نان و وزن چانه نان را شورای آرد و نان انجام دهد و حتی پیشنهاداتی داده شده مبنی بر اینکه در صورت عدم افزایش قیمت نان، یارانه آرد به نانوایی‌های سراسر کشور داده شود. 

رئیس بازرسی اتاق اصناف تهران بیان داشت: بنابراین ممکن است در جلسه بعدی ستاد تنظیم بازار موضوع پرداخت یارانه آْرد به نانوایی‌‌ها مورد تایید قرار گیرد و به این ترتیب از افزایش قیمت نان جلوگیری شود. 

براساس این گزارش در حالیکه ستاد تنظیم بازار افزایش 15 درصدی قیمت نان سنتی را از اول آذرماه طی بخشنامه‌ای ابلاغ کرده بود، ساعاتی پیش رئیس اتاق اصناف ایران خبر داد که به با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت برای بررسی مجدد قیمت نان، افزایش قیمت نان در سراسر کشور متوقف شده است. 

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۱۱ ارسال
398680