تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۹/۳ ۲۰:۳۴ |
کد خبر: ۳۹۸۶۶۸

خطیب جمعه تهران:

بسیج مظهر دین،‌ اخلاق و از خودگذشتگی است/ متلاشی شدن داعش در واقع شکست صهیونیسم بین‌الملل بود/ بسیج مردمی یمن به زودی پیروز خواهد شد

امام‌ جمعه موقت تهران گفت: پیروزی متعلق به یمن است زیرا یمن بسیج خداست و به یاری خدا به همین زودی پیروز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از  خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌های امروز نماز عبادی سیاسی جمعه امروزپایتخت، اظهارداشت:‌ بسیج مظهر دین،‌ اخلاق، مردانگی و از خودگذشتگی است و این گروه نزد خداوند اعتبار دارد.

کی از مسائلی که ما در روزهای اخیر شاهد آن بودیم و با نصرت الهی رخ داد، متلاشی شدن شجره خبیثه داعش بود که در واقع شکست ذلت‌بار مادر ناپاک آن یعنی صهیونیست بین‌الملل استکبار آمریکا و رژیم صهیونیستی است. 

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: عجب بد تخمی را در رحم عربستان و مزدوران دیگرشان کاشتند و عجب ثمری بود که در عالم بشریت ایجاد تشویش، ناآرامی و ناامنی کرد.

صدیقی خاطرنشان کرد: در ایران خداوند انقلاب کرد و پرچم هدایت جهانی را به دست یک دین‌شناس دین‌دار ولی‌فقیه به عنوان نایب منجی نهایی عالم و آمد و نشان داد که کارهای نشدنی با ولایتمداری، انسجام و جهاد شدنی است.

وی افزود: در انقلاب اسلامی سحر و جادو شکسته شد و رژیم صهیونیستی که جهان عرب 6 روز نتوانست در مقابل آن بایستد جمعیت کمی در جنوب لبنان با الهام از ولایت و با جهاد و شهادت شکست توأم با ذلت بر این جرثومه شرارت و خباثت وارد کرد که طعم تلخ آن استکبار را نیز تحت تأثیر قرار داد و برای آنها فراموش نشدنی بود.

خطیب نمازجمعه امروز تهران اظهار داشت: استکبار جهانی وقتی دید که نقشه‌هایش نقش بر آب می‌شود توطئه‌های مختلفی را در دستور کار قرار داد که به فضل الهی این توطئه‌ها نیز خنثی شد. 

صدیقی خاطرنشان کرد: به تعبیر مالک‌ اشتر زمان‌مان سردار سلیمانی هر فشاری ما دیدیم، دیدیم که این فشار مقدمه یک ولادت جدید است با یک فرزند نورانی جدیدی در این فشارها اسلام مواجه می‌شود و برکت بیشتری را در خود احساس می‌کند.

وی افزود: دشمنان ما با جنگ، ایجاد آشوب، مجهز کردن گروهک‌ها، ترور و همه جور نقشه‌ها را علیه ما اجرا کردند و هر چه کردند ما قوی‌تر شدیم و آنها ضعیف‌تر شدند ما پیش رفتیم و آنها پس رفتند. 

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: در نهایت نقشه شوم دیگری را که این‌ها در سر می‌پروراندند ایجاد یک شجره خبیثه ننگین دیگری بود که مجموع جنایات گذشته تاریخ بشر را در این کانون ظلم و بی‌رحمی خلاصه کردند و جمعیتی را تحت عنوان داعش با یک خلافت جعلی اسلامی رقم زدند و صدها هزار کیلومتر از سرزمین‌های دو کشور عراق و سوریه را غصب کردند. 

صدیقی خاطرنشان کرد: ده‌ها و صدها مسجد را با مسجدی‌ها تخریب کردند و سوزاندند از جوان‌های فریب‌خورده به عنوان گروه‌های انتحاری استفاده کرده و در این راستا هزاران نفر را از خانواده‌هایشان جدا کردند و از میان افراد علیه خودشان به کار گرفتند.

وی افزود: نامه‌های که سردار سلیمانی به رهبر معظم انقلاب نوشت هم تاریخ بود و هم فلسفه تاریخ بود، هم رمز پیروزی و شکست را در این نامه نورانی آورده بود. 

خطیب نمازجمعه امروز تهران اظهار داشت: داعشی‌ها جنایات متعددی را مرتکب شدند که از جمله آنها می‌توان به کندن پوست انسان‌ها، بریدن سر اطفال، سوزاندن اطفال اشاره کرد، آنها انواع جنایات ناموسی را مرتکب شدند، دختران و زنان را به اسارت گرفتند و بعد از تجاوز آنها را به فروش رساندند و چه جنایتی بود که یک درنده می‌توانست مرتکب شود و این‌ها انجام ندادند  و همه این جنایات با چراغ سبز مادر و پدر پلیدشان کردند.

صدیقی خاطرنشان کرد: در این معجزه بزرگ که معجزه ایمان است، مجاری نصرت الهی در قدم اول رهبری رهبر نهضت جهانی مستضعفان، رهبر عزیز انقلابمان بود و دوم مرجعیت عظیم عراق حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی نقش خود را نشان داد، سوم فرماندهی بی‌بدیل، سردار سلیمانی بود و چهارم ایمان، ایثار، جهاد و شهادت‌طلبی جوانان رشید بسیجی ما بود.

وی افزود: آمریکایی که دیروز عراق را مقابل ما قرار داده بود و فرزندان یک خانواده را به جنگ  علیه هم وادار کرده بود امروز اعضای این خانواده در صف واحدی در مقابل دشمنان قدار ایستاده‌اند و این رویه‌ای است که آمدن امام عصر (عج) را نوید می‌دهد و می‌رود که امام زمان (عج) ان‌شاءالله تعالی در رأس امور حاکم بر جهان ببیند. 

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: بسیج به معنای بصیریت،‌ اخلاص، اقدام به موقع و به اندازه است، بسیج یعنی زینت نماز جماعت‌ها و مسجدها، بسیج یعنی اشداء الی‌ الکفار و رحماء بینهم.

صدیقی با اشاره به جنایات سعودی در یمن، خاطرنشان کرد: این جنایتکار مزدور و عیاش زمان یعنی حکومت سعودی همه چیز دارد، آمریکا و اروپا را دارد، پول و اسلحه دارد اما در این چند سال این همه جنایت و بی‌رحمی و قساوت را مرتکب شده اما چیزی به دست نیاورده است و پیروزی از آن یمن است زیرا که یمن بسیج خداست و ان‌شاءالله به همین زودی پیروز خواهد شد. 

وی افزود: اولین طلیعه بسیج که کام جهانیان را شیرین کرد بعد از ایران حزب‌الله لبنان و افتخار اسلام و عرب خار چشم آمریکا و مزدوران منطقه‌ایش سیدحسن نصرالله و حزب الهی اوست.

خطیب نمازجمعه امروز تهران با اشاره به زلزله اخیر در غرب کشور، اظهار داشت:‌ این زلزله امتحان بزرگ خدا بود هم برای زلزله‌زدگان هم سایر آحاد مردم در سراسر کشور و البته  حضور رهبر معظم انقلاب در میان زلزله‌زدگان مایه تسکین و تسلی خاطر آنها بود. 

صدیقی در پایان خاطرنشان کرد: در مرحله نجات همه مسئولین مجاهدانه عمل کردند اما در مرحله امداد کار زیاد داریم، باید خانه‌های مناسب را برای زلزله‌زدگان ساخته شود.

ا

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۱۴ ارسال
398668