تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۶/۲۲ ۱۷:۳۰ |
کد خبر: ۳۹۸۶۳۰

ابتلا به بیماری کشنده ریوی با مصرف مواد سفید کننده

مطالعات اخیر نشان داده است، استفاده از مواد سفید کننده رایج خطر ابتلا به بیماری‌های ریوی مرگبار را به شدت افزایش می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از  خبرگزاری فارس، یک مطالعه جدید که توسط محققان فرانسوی صورت گرفته است نشان می‌دهد، استفاده از مواد سفیدکننده‌ با خطر ابتلا به بیماری کشنده ریوی مرتبط است.

این مطالعه هشدار داده است، استفاده از مواد سفیدکننده رایج ابتلا به بیماری‌های ریوی مرگبار را شدیدا افزایش می‌دهد. 

پژوهش بر روی 55 هزار پرستار در ایالات متحده آمریکا که از سال 1989 آغاز شد و تا پایان 2009 به طول انجامید ثابت کرد، افرادی که هفته‌ای یکبار از مواد سفیدکننده استفاده می‌کنند، 22 درصد بیش از دیگران در معرض خطر بیماری‌ مزمن انسدادی ریه قرار دارند.

در انگلیس نیز بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر به بیماری مزمن انسدادی ریه مبتلا هستند که نزدیک به 25 هزار نفر آنها سالانه به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست می‌دهند.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته در موسسه ملی سلامت فرانسه، نظافت با استفاده از مواد سفیدکننده می‌تواند به میزان قابل توجهی موجب افزایش خطر بیماری انسدادی ریه شود. 

سرپرست ارشد این تحقیقات، دکتر "Dumas" از فرانسه می‌گوید: «مردم عوارض بالقوه ناشی از قرار گرفتن در معرض مواد ضد عفونی کننده را دست کم می‌گیرند و به راحتی از کنار آن عبور می‌کنند؛ این در حالیست که دو مطالعه اخیر در جمعیت اروپا نشان داده است، استفاده از مواد شوینده سفیدکننده علاوه بر افزایش ریسک ابتلا به بیماری‌های ریوی خطر ابتلا به بیماری‌های تنفسی نظیر آسم را نیز افزایش می‌دهد».

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۷ ارسال
398630