تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۶/۲۱ ۲۳:۳۳ |
کد خبر: ۳۹۸۶۲۸

در جمع مدیران و در همایش خیران استانی مطرح شد

پیشنهادات آیت‌الله ملک‌حسینی برای کمک به ساخت زائرسرای کهگیلویه و بویراحمد در مشهد مقدس

در جمع مدیران و در همایش خیران استانی آیت‌الله ملک‌حسینی برای کمک به ساخت زائرسرای کهگیلویه و بویراحمد در مشهد مقدس پیشنهاداتی ارائه داد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز خبرگزاری فارس از یاسوج، آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی عصر امروز در همایش بزرگ خیران استانی به منظور ساخت زائرسرای ویژه استان کهگیلویه و بویراحمد که با حضور مدیران استانی در محل سالن حکیم جرجانی یاسوج برگزار شد با تبریک اعیاد گذشته و کنونی اظهار کرد: مروت انسان را نسبت به دیگران با دغدغه می‌کند و انسان با مروت خودبین نیست و خیرخواه و مفید است و مستفید نیست.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که همه این چیزها ریشه در عقل دارد اظهار کرد: انسان عاقل اثرگذار و مثبت است و منفی و تاثیرپذیر و منفی نیست. این استاد برجسته حوزه‌های علمیه بیان این که این که از نظر ائمه بهترین انسان کسی است که دنیا را برای مناصب نخواهد، افزود: اگر کسی این گونه نباشد انسان پست است لذا انسان خوب همه چیز را در این دنیا بستری برای عقبی می‌داند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پیامبر فرمود پاره تن من در آینده در خراسان دفن می‌شود و هر آدم غم‌زده‌ای که به زیارتش برود همه غم‌ها از او زدوده می‌شود و همه معصیت‌ها بخشیده می‌شود.

ملک‌حسینی به فرموده‌ای از اما رضا اشاره کرد و گفت: آن حضرت فرمود هر کسی من را زیارت کرد و از مسافت دور آمد روز قیامت به زیارتش خواهم رفت موقعی که نامه‌های اعمال پر می گشایند و دوم موقعی که انسان از صراط عبور می‌کند و موقعی که اعمال انسان را می‌سنجند.

وی افزود: در طول تاریخ غیر مسلمانان هم به زیارت آمده‌اند و بهره گرفته‌اند و آن حضرت در حیات و ممات خود آثار و برکات زیادی داشته است. نماینده ولی‌فقیه با بیان این که دعوت شده‌اید که کمک کنید افزود: به اینجا آمده‌اید که کمک کنید و با خدای خودتان معامله کنید و با امام رضا معامله کنید. وی گفت: کمک کردن به جاهای دیگر و به ایتام و انسان‌های محروم جای خود را دارد و باید کمک کنید و این باید مربوط به باید تکریم است و اینجا و در این زمینه هم وظیفه کمک کردن به ساخت زائرسرا را دارید.

ملک‌حسینی با تاکید بر این که اگر کسی در این جلسه دعوت نشده باشد می‌تواند گلایه‌مند باشد اظهار کرد: انسان‌های خوب از دارایی خود انفاق می‌کند و توصیه می‌کنم که برای همه عموم استان هر نفر هم شش ماه هزار توامان و در سال هر نفر دو هزار تومان در این زمینه انفاق کنند که سالی یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان جمع آوری می‌شود.

وی با بیان این که باید سلیقه به خرج داد و از مسیرهای مختلف همین اندک‌ها را جمع‌آوری کرد، افزود: از مدارس و دانشگاه‌ها و کارخانه‌ها و سایر جاها می‌توان جمع آوری کرد.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: در ادارات می‌توان آن‌هایی که می‌خواهند مبالغی را از حقوق آن‌ها در ماه جمع‌آوری کرد و با اندکی سلیقه مبالغ خوبی برای این کار  جمع‌آوری کرد.

ملک‌حسینی گفت: پیشنهاد می‌دهم کسانی که دعوت شده‌اند سالانه ده میلیون تومان بدهند که سالانه ۳ میلیارد تومان می‌شود و این مبلغ خوبی برای ساخت می‌شود.

وی گفت: برخی هم می‌توانند نسبت به ساخت و تجهیز بخشی از این زائرسرا خود را شریک کنند و نام بستگان و درگذشتگان خود را بر بلوک و طبقه خاصی از آن به عنوان وقف عام بگذارند.

ملک‌حسینی با بیان این که هیات امنا بر دخل و خرج نظارت می‌شود، افزود: هر کسی کمک کند برای او حق نظارت غیر مستقیم وجود دارد تا در این امر هیچ تخلفی هم رخ ندهد.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۴ + ۹ ارسال
398628