تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۳/۲۴ ۰۴:۴۷ |
کد خبر: ۳۹۸۵۸۳

تولید گندم با وجود کاهش ۲۰۰میلمتری باران درکهگیلویه وبویراحمدافزایش یافت

یاسوج- ایرنا- رئیس سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت که با وجود کاهش ۲۰۰میلمتری باران نسبت به میانگین بلند مدت، اما میزان تولید گندم با استفاد از دانش محققان و ارقام پرمحصول در این استان افزایش یافته است.

در سال زراعی جاری تاکنون بیش از 50 هزار تن گندم سیلویی در کهگیلویه وبویراحمد خریداری شده است.
به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل ازایرنا، جعفر گوهرگانی روز سه شنبه در نشست با مسئولان و کارشناسان تحقیقات کشاورزی در یاسوج اظهار داشت که افزایش ضریب اصلاح بذر، استفاده از روش های صحیح کاشت، داشت و برداشت، تقویت مکانیزاسیون در بخش گرمسیری به راندمان تولید کشاورزان کمک کرده است.
وی به ضرورت کشاورزی علمی و بهره گیری از ظرفیت های تحقیقاتی دانشگاه ها و استفاده از ارقام و گونه های سازگار با تنش های کم آبی و خشکسالی در بخش زراعی و باغبانی اشاره کرد و گفت که مدیریت علمی به بهره وری حداکثری از حداقل امکانات و منابع منجر خواهد شد.
گوهرگانی همکاری بین بخشی تمامی عوامل تولید در بخش کشاورزی از جمله دانشگاه ها و مراکز علمی کاربری و همچنین ثمن ها و تشکل های مردم نهاد را مورد تاکید قرار داد.
وی بیان کرد که در بحث باغبانی با استفاده از شیوه های نوین آبیاری که یک الگوی پژوهشی بود در زمینهای تپه ماهوری با حداقل آب حداکثر تولید ممکن شده است.
41هزار هکتار باغ در کهگیلویه وبویراحمد وجود دارد. 

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۴ ارسال
398583