تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۳/۲۲ ۰۰:۳۲ |
کد خبر: ۳۹۸۵۷۰

مسؤول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان:

علت بسیاری از گرفتاری‌های جامعه غفلت از یاد خداست

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان گفت: علت بسیاری از گرفتاری‌ها و سختی‌های زندگی، غفلت از یاد خدا و سرپیچی از دستورات خداوند است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز خبرگزاری فارس از کرمان، حجت‌الاسلام علی عارفی عصر امروز در جمع قرآن‌‌دوستان در حسینیه ثارالله شهر کرمان ضمن بررسی آیات جزء 166 قرآن کریم اظهار داشت: در این آیات ریشه سبک زندگی انسان مسلمان بیان می‌شود و قرآن کریم با معرفی سبک زندگی غلط می‌خواهد روش صحیح زندگی را به ما بیاموزد.

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان با اشاره به آیه 104 سوره مبارکه کهف بیان داشت: بازنده واقعی در دنیا کسانی هستند که تمام کوشش خودشان را متوجه امور مادی ساخته‌اند و گمان می‌کنند به موفقیت رسیده‌اند، حال آنکه اینها نمی‌دانند هدف از خلقت رشد و تعالی انسان و رسیدن به حیات طیبه است و اینها زندگی طیبه را از دست داده‌اند.

عارفی ادامه داد: اگر به دنبال زندگی خوب و محبوبیت هستید خداوند راهش را در آیه 96 سوره مبارکه مریم بیان داشته و می‌فرماید، «همانا کسانی که ایمان آورده و عمل صالح انجام دهند خداوند برای ایشان محبتی عمیق در دل مردم قرار می‌دهد و این مهر خدایی، پاینده است».

وی با اشاره به آیه 124 سوره مبارکه طه علت بسیاری از گرفتاری‌ها و سختی‌های زندگی را غفلت از یاد خدا و سرپیچی از دستورات خداوند دانست و بیان داشت: برای داشتن زندگی زیبا و آرام باید خدامحور بوده و همیشه  به‌یاد خدا باشیم، از یاد خدا غفلت نکنیم و خدا را به‌طور کامل در زندگی خود دخالت دهیم.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۲ + ۵ ارسال
398570