تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۳/۱۴ ۱۶:۱۸ |
کد خبر: ۳۹۸۵۶۴

بیت امام در قم میعادگاه دلدادگان روح الله

بیت امام راحل در قم در سالروز رحلت بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) میعادگاه دلدادگان روح الله شده و قشرهای مختلف مردم برای تجدید عهد با آرمان های امام، انقلاب، شهدا و رهبر معظم انقلاب در این مکان گردهم آمده اند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،خانه ای ساده که شکوه کاخ های رژیم طاغوتی را به سخره گرفته است. خانه ای که انقلاب بزرگ قرن از آن هدایت شد و مکانی که الهام دهنده انقلابیون دنیاست، در نیمه خردادی دیگر میعادگاه دلدادگان امام روح الله است.
قشرهای مختلف مردم از شب گذشته (شنبه شب) تا کنون(عصر یکشنبه) با حضور در بیت امام(ره)در قم با آرمان های معمار کبیر انقلاب عهدی دوباره بستند.
گروه های مختلف که برای حضور در مراسم ارتحال امام خمینی(ره) در تهران عازم مرقد مطهر امام(ره) هستند با توقف در قم و بازدید از بیت امام(ره) در این شهر، اوج ساده زیستی امام را از نزدیک مشاهده کردند.
نمایشگاهی از تصاویر امام خمینی(ره) در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی در حیاط خانه امام در قم و پخش فیلم هایی از زندگی امام(ره) با استقبال گسترده زائران حرم امام روح الله مواجه شد و یادآور خاطرات ملت ایران در روزهای سخت انقلاب اسلامی بود.
حضور پرشور جوانان، نوجوانان و کودکان نسل چهارم انقلاب و ابراز علاقه آنها به بنیانگذار جمهوری اسلامی از جمله جلوه های ویژه این روزها در بیت امام خمینی(ره) در قم است.
در شب گذشته نیز به مناسبت ارتحال امام خمینی(ره) مراسمی با حضور تعدادی از اعضای خانواده امام خمینی(ره) و قشرهای مختلف مردم در بیت امام خمینی(ره) در قم برگزار شد.
بیت امام خمینی(ره) در قم در میدان روح الله واقع است. این بنا با یک قرن قدمت در سال 1375 توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.
امام خمینی(ره) از سال 1335 در این خانه ساکن شد و تا پیش از تبعید به عراق سال های پرالتهاب مبارزات ملت ایران علیه رژیم شاهنشاهی را از این خانه رهبری می کرد.
حضرت امام خمینی بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی در 14 خرداد سال 1368 به ملکوت اعلی پیوست و اکنون انقلاب، زندگی و سیره امام(ره) الهام بخش آزادی خواهان و مستضعفان جهان است.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۶ + ۹ ارسال
398564