تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۳/۱۲ ۰۱:۵۸ |
کد خبر: ۳۹۸۵۵۶

اقدامات پیشگیرانه تب کریمه در روستای پس‌رش قلعه‌رئیسی/ هنوز علت فوت زن پس‌رشی مشخص نیست

رئیس شبکه بهداشت درمان کهگیلویه گفت: تمام اقدامات پیشگیرانه از تب خونریزی دهنده کریمه کنگو روستای پس رش قلعه رئیسی صورت می گیرد.

شباویز/کورش داوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چاروسا در خصوص خبر مشکوک بودن مرگ یک زن در منطقه قلعه رئیسی به تب کریمه کنگو اظهار داشت: عصر دیروز زن بارداری از روستای پس رش با مراجعه به بستر درمانی شهر قلعه رئیسی دچار تب و خونریزی شدید بود که جهت درمان به اورژانس دهدشت اعزام شد و ساعت 6 صبح پس از به دنیا آمدن فرزند خود دچار خوریزی شدید شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه بیان کرد: پس از اعلام خبر مشکوک بودن به تب کریمه کنگو این بیمار به وسیله بالگرد به بیمارستان نمازی شیراز منتقل شد و قبل از رسیدن به بیمارستان نمازی شیراز جان باخت.

وی افزود: حال نوزاد که دختر بوده طبق آزمایشات خوب است و هیچ گونه علائمی از تب کریمه مشخص نیست و هم اینک در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان نگهداری می‌شود.

داوری خاطرنشان کرد: از این بیمار مشکوک آزمایش‌هایی گرفته شده و علت مرگ به زودی اعلام خواهد شد و تاکنون جواب آزمایشی مبنی بر اینکه بیمار مبتلا به تب کنگو باشد به دست نیامده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه با بیان اینکه تیم پزشکی به روستای پس‌رش قلعه رئیسی اعزام شد تصریح کرد: اداراتی همچون دامپزشکی و خانه بهداشت و شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه و بستر درمانی قلعه رئیسی در منطقه مستقر هستند که تمام پیشگیری‌های اولیه صورت بگیرد.

وی ادامه داد: پرستار و پزشک مربوطه تحت مراقبت بوده و خانواده این بیمار هم تحت مراقبت هستند.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۳ + ۴ ارسال
398556