تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۳/۸ ۱۳:۲۶ |
کد خبر: ۳۹۸۵۵۳

معاون حفاظت منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

نصب آبگرمکن‌های خورشیدی در مناطق حاشیه‌نشین کهگیلویه و بویراحمد

معاون حفاظت منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نصب آبگرمکن‌های خورشیدی در مناطق محروم و حاشیه‌نشین جنگل، گفت: نصب آبگرمکن‌های خورشیدی در این مناطق راهی موثر برای حفاظت از جنگل‌ها است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از  خبرگزاری فارس از یاسوج احسان نعمتی صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: کهگیلویه و بویراحمد با داشتن 200 درصد از جنگل‌های زاگرس و هشت درصد از جنگلهای کشور، از استان‌های مستعد در داشتن جنگل است.

معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این ظرفیت باید با دقت و تلاش همه مسوولان، مردم و دستگاه‌های مختلف حفظ شود، افزود: اداره کل منابع طبیعی تاکنون اقدامات خوبی در این حوزه انجام داده است.

وی نصب آبگرمکن‌های خورشیدی در مناطق محروم و حاشیه‌نشین جنگل را ازجمله این اقدامات عنوان کرد و بیان داشت: نصب آبگرمکن‌های خورشیدی در این مناطق راهی موثر برای حفاظت از جنگل‌ها است.

این مسوول با بیان اینکه برخی روستاها در مناطق دوردست، سخت‌گذر و صعب‌العبور هستند، گفت: شرایط این مناطق باعث شده تاکنون امکان گازرسانی برای آنها فراهم نشده باشد.

نعمتی، افزود: در نتیجه مردم این مناطق برای تامین سوخت خود به جنگل روی آورده و اقدام به قطع و سوزاندن چوب درختان می‌کنند.

معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد، یادآور شد: اگر چنین وضعیتی ادامه داشته باشد تا چند سال دیگر تمامی درختان و جنگل‌های آن مناطق قطع شده و دیگر درختی باقی نمی‌ماند.

وی، تصریح کرد: در همین راستا تاکنون اقدام به نصب 262 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در مناطق محروم و حاشیه‌نشین جنگل در شهرستان‌های یاسوج، چرام، لنده و باشت کرده‌ایم.

این مسوول اعتبار هزینه شده برای نصب این تعداد آبگرمکن خورشیدی در این مناطق را 786 میلیون تومان عنوان کرد و بیان داشت: بیش از 170 دستگاه از این آبگرمکن‌های خورشیدی در منطقه محروم سیلاب کلوار بویراحمد نصب شد.

نعمتی، گفت: بخش زیادی از جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد در منطقه سیلاب کلوار قرار دارند که به دلیل  محرومیت منطقه و عدم وجود سوخت مناسب مردم برای تامین سوخت مورد نیاز خود اقدام به قطع درختان جنگل از جمله بلوط می‌کنند.

وی از همه مسوولان مربوطه در حوزه خدمات‌دهی و سوخت‌رسانی به مناطق محروم به خصوص مناطق  حاشیه‌نشین جنگل خواست تا نهایت تلاش خود برای تامین سوخت در این مناطق را انجام داده و گامی موثر در راستای خدمت به طبیعت و حفظ منابع طبیعی بردارند.

انتهای پیام/خ

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۱۲ ارسال
398553