تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۲/۲۹ ۱۱:۰۹ |
کد خبر: ۳۹۸۵۴۶

روز درخشش ملت؛

۲۹ اردیبهشت ۹۶ روزی حماسی در تاریخ کشور

جمعه ۲۹ اردیبهشت ۹۶ در تاریخ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایران اسلامی روزی حماسی ، سرنوشت ساز و با شکوه برای انتخاب اصلح در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،برگزاری هرچه باشکوه تر انتخابات علاوه بر مشخص کردن سرنوشت سیاسی ایران اسلامی، می تواند برگ برنده و زرینی برای جمهوری اسلامی در رویارویی با تهدیدها خارجی نیز بشمار آید.
انتخابات در همه جای دنیا یکی از شاخص های مهم مردم سالاری (دموکراسی) در ادبیات سیاسی کشورها بشمار می رود و میزان مشارکت مردم در این آزمون بزرگ و تاثیر گذار ملی، نشان از سطح آگاهی طبقات مختلف مردم دارد.
حضور فعالانه مردم در صحنه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی پایه اساسی ثبات و پایداری هر نظام سیاسی در جهان امروز است.
در این رهگذر هر گروه، دسته، حزب و جناحی که بخواهد سد راه مشارکت مردم باشد و یا آنها را از شرکت در امور سیاسی دلسرد و مایوس کند، به ملت، کشور و انقلاب خیانت کرده است.
امروز جمعه 29 اردیبهشت 96 هجری شمسی و 19 می 2017 میلادی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حالی برگزار می شود که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، شرایط سیاسی کشور از حساسیت زیادی برخوردار است.
یکی از این حساسیت ها همزمان با دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران وضع تحریم های جدید آمریکا علیه کشورمان می باشد که دولت ایالات متحده در دور جدید تحریم ها علیه ایران، 2 شخص و 2 شرکت ایرانی را تحریم کرده است.
اما در این رهگذر به صراحت می توان گفت که صحنه انتخابات ریاست جمهوری و حضور گسترده عموم مردم در دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حدود 63 هزار و 500 شعبه اخذ رای در سراسر کشور در 29 اردیبهشت می تواند مسیری کوتاه و عملی و مهر تاییدی بر مردم سالاری دینی در جمهوری اسلامی ایران باشد.
مردم سربلند، سرافراز، بصیر، ولایت مدار، ظریف اندیش ایران بارها نشان داده اند که از رشد و آگاهی زیادی در زمینه های سیاسی برخوردارند و پس از گذشت بیش از سه دهه از انقلاب اسلامی توانسته اند گوی سبقت را در زمینه مردم سالاری ـ دموکراسی ـ از مردمان سایر کشورها بربایند و به عنوان یک کشور پیشرو منطقه در کسب «بلوغ سیاسی» جایگاه رفیعی را کسب کنند.
آرای مردم در چند انتخابات گذشته نشان از توجه آنان به سرنوشت سیاسی کشور دارد و همین امر مقبولیت نظام جمهوری اسلامی را نزد مردم به اثبات رسانده است.
امروز، از آن روزهایی است که حضرت امام خمینی(ره) در صحیفه امام، جلد 12، صفحه 149، در خصوص اهمیت شرکت مردم در انتخابات فرموده اند: «من انتظار دارم که وحدت کلمه خود را حفظ و در انتخاب وکلای خود رضای حق را بر رضای خود مقدّم دارید. من متواضعانه از شما می‌خواهم که حتی الامکان در انتخاب اشخاص با هم موافقت نمایید و اشخاصی اسلامی، متعهد، غیر منحرف از صراط مستقیم الهی را در نظر بگیرید و سرنوشت اسلام و کشور خود را به دست کسانی دهید که به اسلام و جمهوری اسلامی و قانون اساسی معتقد و نسبت به احکام نورانی الهی متعهد باشند و منفعت خود را بر مصلحت کشور مقدّم ندارند.»
روز 29 اردیبهشت 96، نه سرآغاز و نه فرجامی برای کشور است اما این روز بدون تردید نقطه عطفی در سرنوشت سیاسی و اقتصادی ایران اسلامی بشمار می رود.
امروز، روزی است که ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) در نخستین دقایق آغاز دوازدهیمن انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا به پای صندوق رای حضور یافتند و در جمع خبرنگاران افزودند: خدای محترم را بر نعمت مردم سالاری و انتخابات حضور مردم سپاسگزاری می کنم، نعمت بزرگی است.
ایشان ادامه دادند: بحمدلله مردم ما شکرگزار این نعمت هستند، می بینید که شرکت می کنند و توصیه من این است که هر چه بیشتر شرکت کنند و هر چه زودتر پای صندوق ها بیایند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی اضافه کردند: معتقدم کار نیک را بایستی در اول وقت آن انجام داد، نباید تاخیر کرد و معتقدم که انتخابات ریاست جمهوری بسیار مهم است؛ سرنوشت کشور دست آحاد مردم است که رییس قوه مجریه را انتخاب می کنند؛ به اهمیت این کار توجه کنند.
ایشان به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز اشاره کردند و اظهار داشتند: انتخابات شوراهای شهر و روستا هم مهم است، زیرا کسانی انتخاب می شوند که خدمات شهری و روستایی،مسائل روز مره مردم را در اختیار دارند. آن هم مهم است با دقت، ملاحظه و شناخت ان شاءالله شرکت کنند. توصیه من به آحاد مردم است.
حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کردند: از شما برادر عزیز و مسئولین صدا و سیما هم تشکر می کنم، زحمت می کشید. از خبرنگاران هم تشکر می کنم که مشغول کار مهم انتقال خبر هستند.
انتخابات ریاست جمهوری دراین روز می تواند به تثبیت هرچه بیشتر آرمان های مردم ایران کمک کرده و زمینه را برای توسعه کشور به خصوص در ابعاد اقتصادی و ارتقا رفاه عمومی ایجاد کند.
بدون تردید نقش و حضور مردم در این انتخابات بیش از هرزمان دیگر ملموس ترخواهد بود و میزان آرا و حضور مردم در پای صندوق های رای به دقت توسط کشورهای بیگانه پیگیری می شود و بدون تردید نتایج انتخابات نیز در رفتار و مواضع سیاسی آینده آنها تاثیر بسزایی خواهد داشت.
بنابراین با درک این حساسیت تمامی اقشار و آحاد این کشور با حضوری مثال زدنی در روز جمعه ماه در پای صندوق های رای حاضر خواهند شد و این نکته را اثبات خواهند کرد که ؛ «روز شرمندگی دشمنان خواهد بود!»
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز(جمعه) در 63 هزار و 500 شعبه اخذ رای در سراسر کشور آغاز شد.
در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 56 میلیون و 410 هزارو 234 نفر واجد شرایط رای دادن هستند که امروز با مراجعه به شعب اخذ رای در سراسر کشور آرای خود را به صندوق های رای می اندازند .
در این دوره از انتخابات، یک میلیون و 350 هزار و 294 نفر برای نخستین بار می توانند در انتخابات شرکت می کنند.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۱ ارسال
398546