تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۲/۱۳ ۱۷:۳۴ |
کد خبر: ۳۹۸۵۳۴

نمایشگاه کتاب در روز اول؛ خلوت، ساکت و در حال آماده‌سازی

روز آغازین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را باید روزی خلوت و ساکت دانست که بخشی از ناشران همچنان مشغول آماده‌سازی غرفه‌های خود بودند.

به گزارش پایگاه  خبری شباویز به نقل ازخبرگزاری فارس، اولین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سی‌امین دوره خود از ساعت 10 صبح امروز چهارشنبه 13 اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب واقع در بزرگراه خلیج فارس آغاز به کار کرد.

اولین نکته‌ای که در رسیدن به نمایشگاه به چشم می‌آمد تردد روان و آسان تا ورودی نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب بود. این در حالی است که سال گذشته در روز اول نمایشگاه ترافیک سنگینی در بزرگراه خلیج فارس حاکم بود.

روز آغازین نمایشگاه را باید روز ساکتی نامید. بسیاری از ناظران مشغول چیدن غرفه‌های خود و بسیاری هنوز در محل خود حاضر نشده بودند و غرفه‌های آنها خالی بود.

براساس مشاهدات خبرنگار فارس، رفت و آمد بازدیدکنندگان بسیار کم و تحرک در غرفه‌ها کمرنگ بود. بخشی از ناشران هنوز کتاب‌های خود را نیاورده بودند و برخی کتاب‌های چاپ اول خود را نتوانسته بودند به روز اول نمایشگاه برسانند.

در این بین حجم بسیاری از ناشران هنوز اسم و سردر خود را تحویل نگرفته بودند و بازدیدکنندگان برای اطلاع از اسم غرفه باید از مسئول غرفه نام نشر را می‌پرسیدند. حتی برخی از ناشران از قطع بودن برق خود خبر دادند که تا حوالی ظهر که خبرنگار فارس در میان ناشران بود این مشکل به قوت خود باقی بود.

از نکاتی که باید مورد اشاره گیرد توزیع و تحویل دستگاه کارتخوان ناشران به صورت غرفه به غرفه از سوی بانک عامل بود و این در حالی بود که بازدیدکنندگانی که از ساعات ابتدایی وارد نمایشگاه شده بودند در صورتی که می‌خواستند کتابی خریداری کنند با نبود کارتخوان مواجه می‌شدند و این برای ناشر و بازدیدکننده مشکل‌ساز بود.

از دیگر نکاتی که در روز خلوت و ساکت نمایشگاه باید مورد اشاره قرار گیرد خالی بودن فضای نمایشگاه از جو انتخاباتی این روزهای جامعه بود که این جو هنوز به نمایشگاه کتاب در روز اول سرایت نکرده بود.

سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از سیزدهم تا بیست و سوم اردیبهشت از ساعت 10 الی 20 در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب واقع در ابتدای بزرگراه تهران - قم پذیرای علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی است.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۲ + ۹ ارسال
398534