تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۸/۲۴ ۱۸:۰۷ |
کد خبر: ۳۹۸۴۹۰

رهبر معظم انقلاب به بصیرت افزایی زائران در مراسم اربعین توصیه اکید کردند / پیاده روی اربعین مقابله حق و باطل و اسلام اصیل با اسلام دروغین است

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی با اشاره به توصیه های رهبر معظم انقلاب به زائران اربعین حسینی گفت: معظم له فرمودند این شور و عشق و هیجان مردم که واقعاً ستودنی است هرچه بیشتر به سمت معرفت افزایی و بصیرت افزایی حرکت کند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس ، حجت الاسلام والمسلمین نجف نجفی روحانی مسؤول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری درعراق در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس در کربلا تصریح کرد: مقام معظم رهبری درباره مراسم اربعین حسینی و حضور میلیونی زائران در این مراسم توصیه هایی کردند و فرمودند اگر این شور و عشق و هیجان مردم که واقعاً ستودنی است هر چه بیشتر به سمت معرفت افزایی و بصیرت افزایی حرکت کند و عمیق شود یک رسالت خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین نجف نجفی روحانی با اشاره به آمادگی نهادهای مسئول ایرانی و غیر ایرانی در مراسم اربعین برای خدمات دهی به زائران اباعبدالله الحسین (ع) افزود: در مراسم اربعین همه زوار شامل خدمات خواهند شد.

وی در ادامه در خصوص ماهیت روز اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان نیز تصریح کرد: اربعین بازخوانی عاشورا است و عاشورا برای این حقیقت است که اسلام ناب محمدی در صحنه عالم تبلور پیدا کند و منظور از معرفت یعنی مردم به امامت و اولاد پیامبر و امام حسین (ع) و ذریه او عشق خود را ابراز نموده و تجدید پیمان نمایند.

مسؤول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری درعراق تصریح کرد: همه فرق از اهل سنت و غیرمسلمان نسبت به این روز و صاحبش ابراز ارادت نموده و در واقع اربعین صحنه عشق و محبت است.

وی گفت: هیچ گاه  رسانه ها نمی تواند عظمت این روز را نشان دهد و در توان این رسانه ها نیست بلکه فقط خواهند توانست  گوشه ای کوچک از کمیت این واقعه را به نمایش بگذارند. به عقیده من عمق و گستردگی اربعین  را نمی‌توان نمایش داد و فقط زوار آن را درک خواهند نمود.

حجت الاسلام والمسلمین نجف نجفی روحانی  در خصوص تاثیر پیاده روی اربعین حسینی  بر وسعت  معرفت  جهادی مردم عراق گفت: پیاده روی اربعین مقابله حق و باطل و اسلام اصیل با اسلام دروغین است. هم اکنون جریان داعش مولود استکبار، تکفیری ها و اسلام دروغین است که جهت مقابله با اسلام اصیل تبلور داده شده که  مردم عراق با تمام وجود در مقابل آن خواهند ایستاد.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۶ ارسال
398490