تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۷/۱۹ ۱۰:۴۷ |
کد خبر: ۳۹۸۴۲۲

پایگاه هوایی ملک فهد عربستان هدف اصابت موشک بالستیک یمن قرار گرفت/ ریاض ادعا می‌کرد که این حملات را رصد و خنثی کرده است

یگان موشکی یمن اعلام کرد که با شلیک یک فروند موشک بالستیک پایگاه هوایی ملک فهد عربستان واقع در شهر طائف این کشور را هدف قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اعلام کرد بامداد دوشنبه (امروز) موشک بالستیک برکان-1 به پایگاه هوایی ملک فهد در منطقه طائف در جنوب عربستان اصابت کرده است.

یک منبع نظامی به شبکه خبری «المسیره»، گزارش داد که یگان‌ موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی تأکید کرد که این موشک با دقت بالا به هدف اصابت کرده و خسارت‌های بالایی را به بار آورده است.

یک منبع اعلام کرد سردرگمی و ترس در نظامیان سعودی مشهود است و خودروهای امداد رسانی به محل پایگاه هوایی ملک فهد اعزام شده است.

این منبع تأکید کرد عملیات شلیک موشک بالستیک به اهداف نظامی عربستان در پاسخ به جنایتی است که این کشور دو روز پیش در صنعا مرتکب شد و صدها غیرنظامی را به کام مرگ فرستادو

این در حالی است که عربستان هم مدعی شده سامانه ضد موشکی پاتریوت این موشک را پیش از اصابت به هدف در منطقه الحویه در شمال طائف منهدم کرده که خسارتی به همراه نداشته است.

پیش از این نیز بارها با وجود اصابت موشک‌های ارتش یمن به اهداف مورد نظر در عمق خاک عربستان، ریاض ادعا می‌کرد که این حملات را رصد و خنثی کرده است.

موشک بالستیک برکان-1 در مرکز تحقیق و توسعه موشکی ارتش یمن توسعه پیدا کرده است و بُرد آن تا 800 کیلومتر می‌رسد.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۴ + ۳ ارسال
398422