تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۷/۱۰ ۱۷:۵۶ |
کد خبر: ۳۹۸۳۸۰

کمیته ملی المپیک انتخابات جودو را به رسمیت نشناخت/چالشی بزرگ برای تعلیق ایران

بعد از نامه کمیته بین‌المللی المپیک به ایران مبنی بر دخالت دولت در امور فدراسیون‌ها، کمیته المپیک ایران نماینده‌ای را در انتخابات فدراسیون‌ها نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، کمیته بین‌المللی المپیک در نامه‌ای به ایران خواست تا در خصوص دخالت دولت در امور فدراسیون‌ها به صورت شفاف پاسخ دهد. این موضوع همچنین از سوی فدراسیون‌های جهانی نیز مورد پیگیری قرار گرفت که به دنبال آن کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک در نامه‌ای به فدراسیون‌ها خواست تا اصلاح اساسنامه انتخابات را برگزار نکنند.

بعد از ارسال این نامه کمیته ملی المپیک برای اینکه بتواند پاسخگوی IOC باشد در مجمع انتخاباتی فدراسیون جودو نماینده‌ای نداشت و اعلام کرده بعد از این نیز تا زمانی که IOC اجازه ندهد، این روال ادامه خواهد داشت.

اما حاشیه‌های ورزش ایران به اینجا خلاصه نمی‌شود و با ابلاغ رسمی دیوان عدالت اداری مبنی بر ابطال انتخابات فدراسیون تیراندازی، حالا چالش دیگری پیش روی ورزش ایران باز شده که علاوه بر این فدراسیون، تعلیق ایران نگران کننده است.

پیش از این در دوره قبلی IOC از ایران خواسته بود تا فدراسیون‌ها اساسنامه خود را به تصویب مجامع جهانی برسانند که در این بین فدراسیون تیراندازی با کمان و شنا این کار را انجام دادند.

کمیته بین‌المللی المپیک در زمان نزدیکی المپیک ریو به شدت بحث دخالت دولت در امور فدراسیون‌ها را مورد پیگیری قرار داد و کویت یکی از کشورهایی است که به همین دلیل تعلیق شد.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۶ ارسال
398380