تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۶/۲۴ ۱۲:۵۷ |
کد خبر: ۳۹۸۲۶۲

حریفان ایران در لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷ مشخص شدند

قرعه‌کشی لیگ جهانی والیبال در سال ۲۰۱۷ صورت گرفت و تیم ملی ایران حریفان خود را در این رقابت‌ها شناخت.

به گزارش پایگاه خبری شباویز ، در اجلاس جهانی فدراسیون والیبال در لوزان، قرعه‌کشی لیگ جهانی این رشته در سال 2017 انجام شد و تیم ملی والیبال ایران حریفان خود را در این رقابت‌ها شناخت. این رقابت‌ها به مانند سال 2016 در سه هفته و در 9 گروه برگزار می‌شود.

تیم ملی والیبال ایران در هفته اول این رقابت‌ها در گروه A که میزبانی آن را ایتالیا برعهده دارد، با تیم‌های برزیل، ایتالیا و لهستان هم گروه شد. در هفته دوم این رقابت‌ها ایران میزبان گروه خود است و در تهران باید به مصاف صربستان، آرژانتین و بلژیک برود.

تیم ایران در سال 2016 نیز در تهران با صربستان قهرمان لیگ جهانی 2016 و آرژانتین بازی کرد. در هفته پایانی دور گروهی والیبالیست‌های ایران با آمریکا، روسیه و لهستان هم گروه است. میزبانی این هفته برعهده لهستان است.

گروه‌بندی کامل لیگ جهانی والیبال در سال 2017 به شرح زیر است:

هفته اول:

گروه A، ایتالیا میزبان:

برزیل، ایتالیا، لهستان، ایران

گروه B، صربستان میزبان:

صربستان، آمریکا، کانادا، بلژیک

گروه C، روسیه میزبان:

فرانسه، روسیه، بلغارستان، آرژانتین

هفته دوم:

گروه D، ایران میزبان:

ایران، صربستان، آرژانتین، بلژیک

گروه E، بلغارستان میزبان:

برزیل، لهستان، کانادا، بلغارستان

گروه F، فرانسه میزبان:

فرانسه، روسیه، آمریکا، ایتالیا

هفته سوم:

گروه I، آرژانتین میزبان:

صربستان، برزیل، بلغارستان، آرژانتین

گروه H، لهستان میزبان:

آمریکا، روسیه، لهستان، ایران

گروه L، بلژیک میزبان:

فرانسه، ایتالیا، کانادا، بلژیک

تیم ملی والیبال کشورمان که امسال در رده هفتم گروه یک لیگ جهانی 2016 ایستاد با سقوط تیم استرالیا به گروه دو، در سال 2017 به عنوان تنها تیم آسیایی در گروه یک این رقابت ها با قدرت های والیبال دنیا رقابت خواهد کرد.

بر این اساس مسابقات لیگ جهانی 2017 به صورت زیر برگزار خواهد شد:

تاریخ برگزاری از 2 ژوئن تا 2 جولای می باشد. در سه گروه یک، دو و سه برگزار می شود. مسابقات گروه یک در مرحله مقدماتی در سه هفته در تاریخ های 2 تا 4 ژوئن، 9 تا 11 ژوئن و 16 تا 18 ژوئن برگزار می‌شود و مرحله نهایی نیز از 28 ژوئن تا 2 جولای برگزار می‌شود.

مسابقات گروه دو در مرحله مقدماتی در سه هفته در تاریخ های 2 تا 4 ژوئن، 9 تا 11 ژوئن و 16 تا 18 ژوئن برگزار می‌شود و مرحله نهایی نیز از 23 تا 25 ژوئن برگزار می‌شود.

مسابقات گروه سه در مرحله مقدماتی در دو هفته در تاریخ های 2 تا 4 ژوئن، 9 تا 11 ژوئن برگزار می‌شود و مرحله نهایی نیز از 16 تا 18 ژوئن برگزار می‌شود. فرمول برگزاری و گروه بندی مطابق با لیگ جهانی 2016 است.

فرمول تکنیکال وقت استراحت همانند مسابقات المپیک است. هر تیم می تواند 14 بازیکن در لیست نهایی خود معرفی کند. در لیگ جهانی 2017 در مجموع 36 تیم حضور خواهند داشت که در گروه یک 12 تیم، در گروه دو 12 تیم، در گروه سه 12 تیم با هم به رقابت می پردازند.

در مرحله مقدماتی گروه یک از 12 تیم حاضر 9 تیم میزبانی را تجربه خواهند کرد. در گروه یک تیم های صربستان، برزیل، فرنسه، ایتالیا، لهستان، آمریکا، روسیه، ایران، بلژیک، آرژانتین، بلغارستان و کانادا (از گروه دو صعود کرده است) حضور دارند.

در گروه دو تیم های استرالیا، پرتغال، هلند، ترکیه، فنلاند، جمهوری چک، چین، مصر، اسلوواکی، کره جنوبی، ژاپن و اسلوونی حضور دارند.

در گروه سه تیم های آلمان، یونان، چین تایپه، میانمار، ونزوئلا، قطر، اسپانیا، تونس، مکزیک، قزاقستان، پورتوریکو و استونی حضور دارند.

 


منبع:isna.ir

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۳ ارسال
398262