تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۶/۲۴ ۱۲:۵۰ |
کد خبر: ۳۹۸۲۶۱

چهارمین پیروزی بسكتبال ایران برابر ژاپن در فیبا چلنج

تیم ملی بسکتبال ایران در چهارمین دیدارش از رقابت های فیبا آسیا چلنج برابر ژاپن به میدان رفت و در دیداری دشوار به برتری رسید.

به گزارش پایگاه خبری شباویز ، تیم ملی بسکتبال ایران در ادامه رقابت‌هایش از مسابقات فیبا آسیا چلنج به مصاف ژاپن رفت و با نتیجه ٦٨ بر ٥٧ به برتری رسید. تیم ملی ایران در کوارتر اول این دیدار بازی را بهتر شروع کرد اما ژاپن خیلی زود توانست به بازی برگردد و اختلاف را کاهش دهد.

دو تیم رقابت نزدیکی داشتند و ژاپنی‌ها از اشتباه‌های بسکتبالیست‌های ایران به بهترین شکل استفاده می‌کردند و اجازه نمی‌دادند شاگردان باوئرمان(Dirk Bauermann) برنامه‌هایشان را انجام دهند. با این حال در دقایق پایانی تیم ملی ایران بهتر کار کرد و در نهایت نیز توانست در این کوارتر با نتیجه ١٧ بر ١٣ به برتری برسد.

در کوارتر دوم هم ایران تیم برتر میدان بود و با استفاده از قدرت زیر سبد امتیازآوری می‌کرد. شاگردان باوئرمان اشتباه‌هایی در دفاع داشتند اما باز هم تیم برتر میدان بودند و در نهایت کوارتر دوم را نیز ٢٠ بر ١٣ به سود خود تمام کردند.

با آغاز نیمه دوم ژاپن شروع بهتری داشت و اختلاف را به چهار رساند. پنج دقیقه از کوارتر سوم گذشته بود و ایران ٤٢ بر ٣٨ پیش بود. وقت استراحت باوئرمان برای شاگردانش نتیجه داشت و ایران دوباره به بازی برگشت و اختلاف امتیازی را بیشتر کرد اما ژاپنی ها باز هم اختلاف را کاهش دادند و در کوارتر سوم نیز ٢٠ بر ١٦ به برتری رسید.

اتفاق و خبر بد برای تیم ملی در پایان این کوارتر مصدومیت ارسلان کاظمی بود. او بعد از بلاک شاتی زیبا از ناحیه زانو مصدوم شد و به رختکن رفت. در آغاز کوارتر چهارم ایران ٥٣ بر ٤٦ از مهمانش پیش بود و حامد حدادی همان ابتدا دو امتیاز دیگر به دست آورد. ملی‌پوشان ایران عملکرد خوبی در این کوارتر داشتند اما ژاپن هم دست از رقابت برنداشت و تا توانست میزبانش را تحت فشار قرار داد اما در نهایت ملی پوشان ایران تا پایان دیدار برتریشان را حفظ کردند و با نتیجه  ٦٨ بر ٥٧ به برتری رسیدند.

تیم ملی بسکتبال ایران امروز برای صدرنشینی در مرحله دوم ساعت ١٨ به مصاف کره‌جنوبی می‌رود.منبع:isna.ir

 

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۱۲ ارسال
398261