تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۶/۱۸ ۰۱:۲۰ |
کد خبر: ۳۹۷۸۹۵

کایلا مولر دختر جوان آمریکایی ، برده جنسی ابوبکر بغدادی

دختر جوان آمریکایی برده جنسی ابوبکر بغدادی دختر ۲۶ ساله آمریکایی که برده جنسی رهبر داعش ابوبکر بغدادی بوده است

پایگاه خبری شباویز/کایلا مولر دختر جوان آمریکایی ، برده جنسی ابوبکر بغدادی

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه داعش از یک گروگان 26 ساله آمریکایی شخصا به عنوان برده جنسی استفاده می کرده است. واشنگتن پست نوشت: ” کایلا مولر” فعال حقوق بشر آمریکایی که در آگوست سال 2013 در شهر حلب سوریه و پس از خروج از بیمارستان تحت نظارت “پزشکان بدون مرز” به گروگان داعش در آمده بود و گفته می شود در جریان حملات علیه داعش کشته شده است، به عنوان برده جنسی در اختیار ابوبکر بغدادی قرار گرفته بود.

کایلا جین مولر (به انگلیسی: Kayla Jean Mueller) (زاده ۱۹۸۸ - درگذشته ۲۰۱۵) یک فعال حقوق بشر آمریکایی مشغول در خاورمیانه بود که در اوت ۲۰۱۳ در یک بیمارستان پزشکان بدون مرز در شهر حلب سوریه توسط داعش به گروگان گرفته شده و در فوریه ۲۰۱۵ کشته شد.کیلا مولر زاده پرسکت آریزونا در آمریکا بود و پیش از رفتن به سوریه حدود سه سال در کمک به دارفور داوطلب بود.

کایلا مولر فعالیت خود را اوت ۲۰۱۳ و در جنوب ترکیه آغاز کرده و سپس به شهر حلب در سوریه رفت. در بازگشت به ترکیه توسط نیروهای داعش ربوده شده و سرانجام مرگ او در فوریه ۲۰۱۵ تأیید شد. طبق گزارش مقامات آمریکایی او پیش از مرگ به شکل مکرر هدف تجاوز جنسی ابوبکر البغدادی رهبر داعش قرار داشته‌است.

 

«دختری که جا ماند»/ گزارشی از دوران اسارت «کایلا مولر» در دستان داعش

شبکه ای‌بی‌سی قرار است در گزارشی، دوران اسارت زندانی آمریکایی داعش را که در سوریه کشته شد به تصویر بکشد.به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی مجله «پیپل،» قرار است جزئیات دوران اسارت «کایلا مولر» به دست داعش در گزارشی اختصاصی که بوسیله شبکه خبری ای‌بی‌سی تهیه شده است پخش شود. گفته می‌شود وی که حدود یک سال و نیم در اسارت داعش به سر می‌برد، در فوریه (31 روز منتهی به 13 اسفند 94) کشته شد. او که اهل آریزونای آمریکا بود، هنگام انجام فعالیت‌های امدادی در حلب سوریه به دست تروریست‌های داعش اسیر شد.    در گزارش مذکور، هم‌بندی‌های مولر درباره دوران اسارت و شکنجه‌های خود به دست داعش می‌گویند. والدین مولر پیش از این گفته بودند دختر آن‌ها در دوران اسارت بوسیله یکی از سرکردگان داعش مورد تجاوز قرار گرفت. کایلا جزئیات این حادثه را در نامه‌ای که به یکی از زندانیان آزاد شده داعش داد تا به دست خانواده‌اش برساند، شرح داده بود.یک عکاس دانمارکی  که به صورت آزاد فعالیت می‌کند نیز در این گزارش از شجاعت مولر در برابر تروریست‌های داعش می‌گوید. به گفته او، مولر حتی در مقابل جان داعشی که مسئول اعدام «جیمز فولی،» زندانی آمریکایی، بود نیز ایستاد.در این گزارش ویدئوهای مولر هنگام اسارت که وی به منظور ارسال برای خانواده‌اش تهیه کرده بود نیز به نمایش گذاشته می‌شود. همچنین در گزارش مذکور ارتباطات و مذاکرات خانواده مولر با داعش مورد بررسی قرار می‌گیرد.به گفته خانواده این دختر، کاخ سفید نمی‌خواهد این گزارش پخش شود.

 

دختری که جا ماند؛ فرصتی که واشینگتن برای آزادی شهروند آمریکایی در بند داعش از دست داد

ایمیل‌های جدید منتشر شده حاکی از تمایل گروه تروریستی داعش برای آزادی کایلا مولر در ازای دریافت باج است. به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، وبسایت شبکه ای بی سی نیوز در مطلبی به کایلا مولر، فعال آمریکایی کشته شده به دست داعش پرداخت. بر این اساس، بعد از شکست نیروهای ویژه آزادسازی گروگان آمریکا در سوریه و صدها حمله هوایی ائتلاف ضد داعش و در نتیجه سربریده شدن 3 اسیر در بند تروریست‌ها، در ایمیل‌های مذاکرات خانواده مولر مشخص شد تروریست‌های داعشی در ازای دریافت باج حاضر به آزادی دخترشان بودند. با این وجود، یک مقام ارشد سابق اف بی آی – پلیس فدرال آمریکا – در مصاحبه با شبکه ای بی سی نیوز اعلام کرد: مذاکره کنندگان دولت آمریکا فرصت نهایی برای آزادی آخرین گروگان آمریکایی را در ازای پرداخت باج از دست دادند. تروریست‌ها در ایمیل آخر خود به خانواده مولر اعلام کرده بودند هنوز امکان دارد در برابر دریافت خون‌بها، کایلا را آزاد کنند. کریس وُس، رییس بازنشسته اف بی آی و مذاکره کننده برای آزادی گروگان‌های آمریکایی که 27 ایمیل رد و بدل شده با داعش را منتشر کرد، در این باره گفت: معتقدم خانواده مولر حق دارند ناراحت باشند. تعداد زیادی از مقامات رسمی دولت اوباما متوجه درخواست داعش شده بودند و به خانواده گروگان‌ها اعلام کردند در صورت پرداخت باج به گروه تروریستی داعش، به دلیل حمایت از تروریسم مورد پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت. از این رو، هیچ یک از خانواده‌های قربانیان اقدام به پرداخت باج به داعش نکرد و در نتیجه تمامی گروگان‌های در بند این گروه تروریستی کشته شدند.خانواده مولر اعلام کرد مذاکره کنندگان اف بی آی وعده داده بودند به آنها برای آزادی کایلا کمک خواهند کرد و در ایمیل‌ به تروریست‌ها پیشنهاد پرداخت باج خواهند داد؛ ولی در ایمیل‌های منتشر شده از سوی شبکه ان بی سی، هیچ مطلبی درباره پرداخت خون‌بها به تروریست‌ها برای آزادی این دختر آمریکایی به چشم نمی‌خورد. واشینگتن در سال 2015 میلادی کشته شدن مولر را در بند داعش تایید کرد. با این وجود، گروه تروریستی داعش مدعی شد این دختر آمریکایی در حمله هوایی اردنی‌ها کشته شده است. کشته شدن کایلا مولر هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. کایلا جین مولر، یک فعال آمریکایی در خاورمیانه بود که در اوت 2013 در بیمارستان پزشکان بدون مرز در شهر حلب سوریه از سوی تروریست‌های داعش به گروگان گرفته شد و در فوریه 2015 کشته شد.

 

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۹ + ۸ ارسال
397895