تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۸ ۰۰:۳۵ |
کد خبر: ۳۹۷۸۶۴

ایندیپندنت گزارش داد ؛داعش بعد از شکست در موصل و رقه به دنبال حمله به بندر مصراته لیبی است

داعش بعد از شکست در موصل و رقه درصدد تجدید قوا و تصرف یکی از شهرهای جنوب لیبی برآمده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» از تلاش‌های داعش برای تجدید قوا و حمله به یکی از شهرهای مهم لیبی  بعد از شکست در موصل و رقه خبر داد.

این روزنامه نوشت: شبه نظامیان تحت حمایت سازمان ملل متحد در لیبی هشدار داده‌اند که داعش قصد حمله  تازه‌ای را  به شهر مصراته دارد.

«محمد قاسری» سخنگوی و فرمانده ارشد نیروهای «البنیان المرسوس» گفت : «ما تحرکاتی را از سوی داعش در جنوب شهر سر، در حالی که تلاش در سازماندهی مجدد رخنه به نیروهای ما در خطوط جنوب دارد را شاهده هستیم.»

شبه نظامیان البنیان المرسوس نقش کلیدی در کمک در بیرون راندن داعش از شهر ساحلی سرت در سال گذشته پس از شش ماه مبارزه و با کمک حملات هوایی آمریکا ایفا کرد.

البنیان المسوس اکنون معتقد است حمله به این شهر بندری قریب الوقوع است. این در حالی است که محمد قاسری، سخنگوی یادشده  به تعداد نیروهای داعش  برای تدارک حمله جدید اشاره‌ای نکرد.

پس از سرنگونی «معمر قذافی» رهبر سابق لیبی  در سال 2011 جنگ داخلی این کشور را در خود فرو برده و به جنگجویان و افراط گرایان اجازه داده تا در سراسر لیبی جایگاه خود را حفظ کنند.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۹ + ۹ ارسال
397864