تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۶/۲۴ ۱۸:۰۰ |
کد خبر: ۳۹۷۸۰۸

زندگینامه سیده فاطمه حسینی ،جوانترین نماینده تهران در مجلس دهم+عکس

جوان‌ترین نماینده منتخب مجلس تهران ۳۰ سال دارد و از لیست اصلاح‌طلبان به مجلس ورود پیدا کرده است. او کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی دارد و دانشجوی دکترای مدیریت مالی است. عضویت در سازمان نظام مهندسی و انجمن دوستی ایران و اسپانیا و مشاور مالی شرکت صنایع سیمان، مشاور مالی نمایندگی بیمه ملت و مشاورمالی شرکت پترو دژ پارس از جمله سوابق حسینی است.

پایگاه خبری شباویز/زندگینامه سیده فاطمه حسینی ،جوانترین نماینده تهران در مجلس دهم+عکس

سیده فاطمه حسینی دانشجوی دکترای مدیریت مالی دانشگاه تهران و فرزند دکتر صفدر حسینی مدیرعامل صندوق توسعه ملی ایران و وزیر کار و اقتصاد در دولت اصلاحات در حوزه تهران است.وی، نامزد اصلاح طلب کهگیلویه و بویراحمدی شهر تهران بود که با توجه به نتایج منتشر شده از ستاد انتخابات کشور، نام وی در میان اعضای ۳۰ نفره اصلاح طلبان راه یافته به مجلس شورای اسلامی مشاهده می شود.
 
زنانی که به مجلس دهم راه یافتند +بیوگرافی
 
انگیزه ی اصلی شما برای ورود به انتخاب و اینکه در قامت یک اصلاح طلب هم در لیست ائتلاف بزرگ ائتلاف اصلاح طلبان قرار دارید چه بوده است؟
 
من به عنوان یک جوان و به عنوان یک زن برای جسارت دادن به زنان جوان و برای ایفای کمترین نقش خودم و مسئولیت پذیری به این مهم وارد شدم تا بتوانم در سرنوشت کشورم موثر باشم و صد البته جلوی ورود افراطی ها و دلواپسین و به مجلس اسلامی بگیرم.
نماینده تهران در مجلس سوابق سیده فاطمه حسینی بیوگرافی سیده فاطمه حسینی
بعد از انتشار لیست ائتلاف بزرگ اصلاح طلبان درباره ی جوانترین عضو این لیست که شما هستید صحبت های زیادی مخصوصا در فضای مجازی شکل گرفته و البته اغلب این بحث ها مبتنی بر حمایت از شما به عنوان جوانترین و به عنوان یک زن شکل گرفت..نظر خودتان در این مورد چیست؟
 
سوال خوبی کردید.همون طور که میدانید در شورای عالی سیاستگذاری اصلاحات برای انتخاب ۳۰ نفر نامزد نهایی ائتلاف از بین تمام کاندیداها ؛فرم های ارزیابی پیشبینی شد که در این فرم ها. بر اساس شاخص‌های مختلفی به بررسی نامزدها و نمره دادن به آنها انجام شد.مثلا به فردی که ۳۰ سال سابقه ی. مدیریتی در سطح معاون رییس جمهوری داشت؛۵۰ امتیاز داده میشد.جالبه که همین ۵۰ امتیاز به علت رویکرد جوان گرایی موجود در شورای عالی سیاستگذاری به جوانان داده میشد و مجددا همین ۵۰ امتیاز نیز به دلیل رویکرد عدالت محور و تساوی بین مردان و زنان در شورای عالی سیاستگذاری به کاندیداهای زن داده میشد که به خودی خود در مجموع در ابتدای امر به یک زن جوان که هر دو فاکتور جوانی و زن بودن و به همراه داشت ۱۰۰ امتیاز داده میشد.
 
البته جالبه که بدونید یکی از مهم ترین و موثر ترین شاخص‌های بررسی نامزدهای اصلاح طلب میزان وفاداری و پایبندی و پافشاری بر اصول و مشی اصلاحات و اعتقاد کامل به منش و گفتمان اصلاح طلبی بود من در مجموع بنده انتخاب شدم و پیام اصلی من به این عزیزان و دیگر جوانان این هستش که تا آخر بر عهد خود با زنان و جوانان پایبند هستم.
 
به عنوان سوال آخر به همین میزان که از حضور شما حمایت شده به همین میزان و گاها بیشتر نیز ابراز نگرانی هایی شده که در نهایت شما هم کما فی السابق پس از راهیابی به مجلس..مثل بسیاری از نمایندگان در دور و نزدیک..وعده ها و قولهایی که به جوانان داده بودید و فراموش میکنید.صحبت آخر خودتان و با این طیف از جوانان انجام دهید و چه پیامی به این جوانان دارید؟
 
من امیدوارم که بتونم فراکسیونی به نام فراکسیون جوانان در مجلس شورای اسلامی تشکیل بدهم و از جمله مهمترین کارهایی که به صورت اجرایی خواهم کرد این هستش که از جوانان متعهد و متخصص به عنوان مشاوران عالی در کنار خودم استفاده و اتاق فکر جوانان را تشکیل بدهم که در این چهار سال نمایندگی خودم ..حداقل ۲۰ نفر از این جوانان و با خودم به عنوان مشاور همراه داشته باشم که در پایان مجلس دهم ;هم خودم به عنوان یک زن جوان و هم این بیست جوان تجربه ی نمایندگی و اداره ی کشور را بدست بیاوریم.
 
سیده فاطمه حسینی جوان ترین بانوی کاندیدای اصلاح طلب در گفت وگو با خبرآنلاین در مورد انگیزه های حضورش در انتخابات مجلس دهم گفت: با توجه به اینکه من خودم هم جوان هستم دغدغه اصلی ام رساندن صدای نسل سوم انقلاب به گوش مسئولان و پیگیری مطالبات آن ها در خانه ملت است. باید کاری کنیم که جوانان با خودباوری محورهای اصلی توسعه در کشور را به دست گیرند.
 

وی در خصوص برنامه هایش برای حضور در مجلس گفت: یکی از مهمترین برنامه های من، فراهم آوری فضای امن برای سرمایه گذاری های خارجی از طریق تدوین قوانین کارآمد است تا از این طریق بتوان اشتغال زایی نمود و نیروی جوان کشور را به سمت خودباوری و کارآفرینی سوق داد.

 

حسینی که از فارغ التحصیلات برتر دو دانشگاه تهران و امیرکبیر است، ادامه داد: مشارکت اجتماعی در چارچوب سازمان های مردم نهاد در جوامع پیشرفته مقوله بسیار مهمی است، اما این مهم در کشور ما نسبت به کشورهای توسعه یافته کمتر مورد توجه افکار عمومی قرار گرفته است. ما باید بتوانیم با تقویت حس خود اتکایی در جوانان و تشویق به حضورشان در سازمان های مردم نهاد و بخش خصوصی میزان مشارکت آنان را در مقوله های گوناگون اجتماعی افزایش دهیم و به پیشرفت کشورمان کمک کنیم.

عکس سیده فاطمه حسینی

عکس سیده فاطمه حسینی

 

حسینی حساسیت اصلی خود در حوزه زنان را اشتغال زایی برای آنان برشمرد و گفت: نرخ ۴۵ درصدی بیکاری در میان زنان جوان که فارغ التحصیل دانشگاه و در رده سنی ۲۰ تا ۲۴ سال هستند، نشان دهنده نابرابری فرصت های شغلی میان زنان و مردان است. باید بتوان بسترهای شغلی مناسب برای زنان جوان و سرپرست خانوار ایجاد کرد. چرا که مقوله اشتغال یک موضوع فراجنسیتی است و نباید تبعیض میان زنان و مردان در این خصوص وجود داشته باشد.

 

وی همچنین ایجاد بسترهای مناسب برای ایفای نقش زنان در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و … را از برنامه هایش برای حضور در مجلس نام برد.

 

عضوسازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در مورد شانس پذیرفته شدن و رای آوردنش در مجلس گفت: خوشبختانه با لطف خدا و عنایت مردم همانطور که جوان ترین نامزد زن اصلاح طلب در تهران و در عین حال دارای تحصیلات آکادمیک و مادر دو فرزند نیز هستم، با توجه به شور و نشاط و بازخوردهای مثبتی که تا به الان از جوانان مردم عزیز گرفتم شانس رای آوری ام را بسیار امیدوار کننده می دانم.
 
دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۵ ارسال
397808