تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۲/۵ ۱۵:۵۹ |
کد خبر: ۳۹۷۷۴۲

رامین راستاد: سیستم زندگی برای من این طوری است كه اول ارشك و بعد بقیه دنیاست

بازارهای سنتی زیبا و عجیبی در شهرهای مختلف ایران‌زمین وجود دارد كه هركدام جاذبه‌های خاص خودش را دارد و گشت‌وگذار و خرید از این بازارها برای همه دلچسب است. حال درنظر بگیرید كه برای خرید برخی از اقلام سفره هفت‌سین به بازار معروف شهر رشت بروید. با رامین راستاد یكی از چهره‌های شاخص عرصه بازیگری كه این روزها در رشت مشغول بازی در یك سریال است همراه شوید. عید در كنار خانواده راستاد

به گزارش پایگاه خبری شباویز،بازارهای سنتی زیبا و عجیبی در شهرهای مختلف ایران‌زمین وجود دارد كه هركدام جاذبه‌های خاص خودش را دارد و گشت‌وگذار و خرید از این بازارها برای همه دلچسب است. حال درنظر بگیرید كه برای خرید برخی از اقلام سفره هفت‌سین به بازار معروف شهر رشت بروید. با رامین راستاد یكی از چهره‌های شاخص عرصه بازیگری كه این روزها در رشت مشغول بازی در یك سریال است همراه شوید.

عید در كنار خانواده راستاد

این روزها مشغول بازی در یك سریال در شهر رشت هستم ولی خوشبختانه عید امسال كنار خانواده هستم و تا آن موقع كار تمام می‌شود. درواقع اصلا امكان ندارد عیدها جایی غیر از تهران باشم. در طول سال آنقدر از خانواده‌ام به خاطر كار دور هستم كه واقعا دلم نمی‌خواهد تعطیلات عید كنارشان نباشم. دوست ندارم خیلی از خانواده دور بمانم.


عید نوروز و خرید سیر و سنجد و سماق با رامین راستاد


در همین 70 روزی كه برای این سریال به رشت آمدم گاهی كه می‌دانستم فردایش تعطیل هستم، یواشكی به تهران می‌آمدم و سپس سریع خودم را به رشت می‌رساندم. به من زنگ می‌زدند آقای راستاد ناهارتان را آورده‌ایم، می‌گفتم رفتم در شهر یك دوری بزنم، غذایم را بگذارید پشت در اتاقم الان برمی‌گردم؛ در حالی ‌كه داشتم كنار پسرم ارشك ناهار می‌خوردم.

اول ارشك بعد دنیا

من و ارشك  از هر فرصتی برای در كنار هم بودن استفاده می‌كنیم. سیستم زندگی برای من این طوری است كه اول ارشك و بعد بقیه دنیاست. من زیاد برای گردش و تفریح و مسافرت با ارشك زمان می‌گذارم. در هر فرصتی هم به دیدار اقوام می‌رویم هرچند ما این كارها و تفریحات را به عید محدود نمی‌كنیم.

ستونی به ‌نام مادربزرگ

یك چیزهایی اجتناب‌ناپذیر است؛ مگر می‌شود ایرانی باشی و سفره هفت‌سین نچینی؟ بعضی چیزها ربطی به وضعیت مالی ندارد. مگر قرار است در سفره هفت‌سین چه اتفاقی بیفتد؟ بسیاری از سنت‌های ایرانی اجرای راحتی دارند و ما هستیم كه همه چیز را سخت می‌گیریم. طرف می‌گوید پول ندارم سفره بچینم؛ در حالی‌كه هفت‌سین چیدن تمكن مالی نمی‌خواهد. مگر اینكه واقعا سنت‌ها برایمان ارزشی نداشته باشد یا دوستشان نداشته باشیم؛ مگر مثلا در طول سال چندبار فرصت می‌شود كه اقوام به تعداد بیشتری دورهم جمع شوند؟

من مادربزرگی دارم كه عیدها 50 تا60 نفر از اقوام در خانه‌اش جمع می‌شوند و من همیشه گفته‌ام به واسطه حضور اوست كه این آدم‌ها دور هم هستند. او ستون خانواده ماست و اگر زبانم لال خدای ناكرده روزی نباشد، دیگر این آدم‌ها را یك جا دور هم نمی‌توان دید. پس باید قدر سنت‌ها و دورهمی‌ها را بدانیم.

بدبوی پرخاصیت

رابطه من و سیر بسیار خوب است. جدا از اینكه به عنوان چاشنی و ماده غذایی بسیار هیجان‌انگیز است، خودش به تنهایی یك دارو است. در هر متن و كتابی در زمینه طب سنتی از خواص آن گفته شده و در پیشگیری از امراض فوق‌العاده مفید است. آدم متحیر می‌شود كه چقدر سلامتی در این سبزی بدبو جا شده و تركیبش با چیزهای دیگر در رفع مشكلات بدن جادو می‌كند.

سیر به نظرم به خاطر ویژگی گندزدایی و میكروب‌كشی نماد پاكی است و سلامتی. خودم سیر را خیلی دوست دارم و به نظرم خرید سیر از رشت كه معدن آن است واقعا جالب است.

لذت همیشگی خرید

خودم عاشق خرید كردن هستم و به من آرامش و حس خوب می‌دهد. برای من خیلی مهم نیست در ایام عید، لباس ‌نو بپوشم و آرامش و شادی و حال و هوای عید اهمیت دارد اما با ارشك خرید می‌رویم و من از خرید عید برای پسرم لذت می‌برم.

هم قدیم هم جدید

من از آن آدم‌هایی نیستم كه بگویم قدیم‌ها، دوره ما و آن سال‌ها همه چیز بهتر بود. عید كه عوض نمی‌شود، ما هستیم كه تغییر می‌كنیم و خواسته‌های ما عوض می‌شود.

سیزده بدر ستاره‌ای

برای ما بیرون رفتن كمی متفاوت است اما می‌رویم؛ مثلا سیزده بدر اگر در حد یك ساعت پارك رفتن باشد، مشكلی نیست اما اینكه برویم پیك‌نیك وسط جمعیت بساط پهن كنیم كمی غیرممكن است. اینها بد نیستند اما واقعا نمی‌شود. شاید یكی از بدی‌های شهرت همین است كه شما حتی وقتی عادی هم رفتار می‌كنید، نامتعارف جلوه می‌كند. چند سالی هست كه سیزده بدر را ‌مهمان یكی از آشنایان هستیم كه ویلای ییلاقی زیبایی در قائم‌شهر دارند.

برنامه سال جدید

برای سال 95 برنامه‌های زیادی دارم. می‌خواهم كمی از سینما فاصله بگیرم و به چیزهای دیگری فكر كنم و كارهایی را كه دوست دارم انجام دهم. بهتر است گاهی آدم به خودش فرصت بدهد و به مشغله‌های دیگرش هم برسد.

آرزوی خوب من

برای تمام مردم سرزمینم سلامتی آرزو می‌كنم. هیچ چیز بالاتر از سلامتی نیست. قدیم‌ها كه بزرگترها برای ما سلامتی طلب می‌كردند، می‌خندیدم و می‌گفتم چقدر این پیرها به سلامتی گیر می‌دهند اما الان در آستانه پیری می‌بینم عجب كیمیایی است این سلامتی و اگر نباشد هیچ چیزی لذت‌بخش نیست. برای مردم در سال 95 طلب خیر دارم. حق مردم ما خیلی بیش از اینهاست و امیدوارم با اتفاقاتی كه در ابعاد سیاسی می‌افتد شرایط اقتصادی هم به سمت بهتر شدن برود.

 

منبع: مجله زندگی ایده آل

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۴ ارسال
397742