تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۲۰ ۲۱:۲۵ |
کد خبر: ۳۹۷۵۶۹

آخرین اخبار لحظه به لحظه از سیلاب مردادماه استان خراسان رضوی

معاون عملیات سازمان آتش نشانی مشهد گفت: تیم های آتش نشانی برای کمک به حادثه دیدگان سیلاب به روستاهای اطراف مشهد اعزام شدند.

پایگاه خبری شباویز/ آخرین اخبار لحظه به لحظه از سیلاب مردادماه استان خراسان رضوی

 

تعداد کشته های سیل خراسان رضوی به هشت نفر رسید و بیش از 200 نفر نجات یافتند

محمد مقدوری جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اثر سیل مزبور پنج نفر در شهرستان کلات، 2 نفر در شهرستان درگز و یک نفر در شهرستان نیشابور جان خود را از دست دادند. وی اظهار کرد: در جریان سیل امروز 21 روستا در شهرستان های کلات، درگز، نیشابور، قوچان و مشهد گرفتار سیلاب شدند که اقدامات لازم برای امداد و نجات افراد گرفتار در سیل با بسیج امکانات و نیروها در حال انجام است. وی گفت: تاکنون 49 نفر در شهرستان کلات و 100 نفر در شهرستان درگز توسط نیروهای امدادی از سیلاب نجات یافته و اسکان داده شده اند.
مقدوری افزود: افراد بسیاری نیز در محدوده روستای آل و اطراف سد کارده مشهد گرفتار سیلاب شده بودند که 40 نفر از آنان توسط نیروهای امدادی نجات یافته و به مشهد منتقل شدند و برخی نیز که با توجه به حجم سیلاب امکان انتقال آنان وجود نداشت، در روستای آل اسکان یافتند. وی اظهار کرد: هنوز تعداد بسیاری از خودرو های نجات یافتگان در سیلاب گرفتار است و اولویت ما نجات جان افراد و سرنشینان آنها بوده است. وی گفت: با دستور استاندار خراسان رضوی، شورای مدیریت بحران شهرستان های استان امشب فعال بوده و عملیات شناسایی و امداد همچنان ادامه دارد. مقدوری افزود: بخشی از علت بروز این شرایط ناشی از بی توجهی مردم به اطلاعیه های ستاد مدیریت بحران استان و هشدارهای هواشناسی نسبت به بارش های رگباری و جاری شدن سیل و اتراق کردن آنان در اطراف مسیل ها و کانال های عبور سیلاب بوده است.

 

خودروهای گرفتار در سیلاب اطراف مشهد امدادرسانی شدند

محمدرحیم نوروزیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بروز سیل در بخش رضویه و نیز بخش مرکزی مشهد در روستاهای 'آل' و 'بلغور' خساراتی برجای گذاشت اما خوشبختانه تلفات جانی در پی نداشت. وی گفت: سیلاب در بخش رضویه بخشی از مصالح ساختمانی مردمی را که در جریان زلزله فروردین امسال، به مرکزیت منطقه سفیدسنگ فریمان، خسارت دیده بودند و نیز 2 چادر اسکان آنان را با خود برد اما مشکل جدی ایجاد نکرد. وی افزود: در بخش مرکزی هم در جریان این سیلاب تعدادی خودرو در سیل گرفتار شدند که با اعزام سریع و امداد رسانی دستگاه های مربوطه، این خودروها و سرنشینان آنها به محل امن منتقل شدند. فرماندار مشهد با بیان اینکه حدود 20 راس دام نیز در روستای بلغور بخش مرکزی مشهد طعمه سیلاب شده و تلف شدند. نوروزیان تصریح کرد: هم اکنون مشکل خاصی در شهرستان مشهد از ناحیه این سیلاب وجود ندارد.

 

اعزام تیمهای آتش نشانی برای کمک به گرفتاران در سیلاب

مهدی رضایی عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دنبال بارش شدید باران و وقوع سیل در چند روستای اطراف مشهد و درخواست امداد از آتش نشانی، تیم های تخصصی امداد و نجات آتش نشانی این شهر به کمک حادثه دیدگان شتافتند. وی اظهار کرد: امدادرسانی در مناطق سیل زده خارج از حیطه عملیات آتش نشانی مشهد است اما بنا به درخواست مکرر مردم و طی هماهنگی با مراجع ذیصلاح نیروهای این سازمان به شهرسان کلات نیز اعزام شدند. وی گفت: در پی اعلام گزارشی مبنی بر گرفتار شدن یک دستگاه خودرو سواری سمند به همراه سرنشینانش در سیلاب روستای آل شهرستان کلات به سامانه تلفنی 125، تیم امداد و نجات به محل حادثه اعزام شد. رضایی افزود: براساس این گزارش، سیلاب خودرو مزبور و سرنشینانش را با خود برده است. بخش مرکزی شهرستان درگز شامل منطقه چهل میر و پارک تندوره، روستای پوشان در چناران و مناطقی از شهرهای قوچان، کلات و مشهد عصر امروز دچار سیلاب شدند.

 

اسکان اضطراری 15 نفر در شهرستان درگز

مجتبی احمدی عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امدادرسانی در مناطق و شهرستانهای گرفتار سیلاب توسط نیروهای امدادی هلال احمر ادامه دارد. وی با بیان اینکه منطقه چهل میر و پارک تندوره در بخش مرکزی شهرستان درگز، شهرستان چناران و مناطقی از شهرهای قوچان، نیشابور، فریمان، کلات و مشهد گرفتار سیل شده اند، اظهار کرد: ابعاد حادثه در شهرستان کلات گسترده است و پیش بینی می شود بسیاری از گردشگران در این منطقه گرفتار سیلاب شده باشند. وی گفت: آمار تلفات و مصدومان سیل هنوز قطعی نیست و امدادگران و نجاتگران هلال احمر در حال امداد رسانی هستند. احمدی افزود: هم اکنون 2 تیم امدادی در روستاهای خرو و بوژان شهرستان نیشابور، یک تیم در دو قلعه براشک و کالغش شهرستان فریمان و یک تیم امدادی در دره شمخال شهرستان قوچان مشغول امدادرسانی می باشند. وی اظهار کرد: در شهرستان کلات نیز 6 تیم مشغول امداد رسانی به گرفتاران در سیلاب هستند.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۶ ارسال
397569