تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۱۴ ۲۳:۱۵ |
کد خبر: ۳۹۷۵۵۵

آیت‌الله آملی لاریجانی در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور:

نظام اسلامی امروز نیازمند مجاهدت‌ خالصانه آحاد ملت و مسئولان متعهد کشور است

رئیس قوه قضائیه گفت: امروز انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی علیرغم توطئه‌های مستمر دشمنان با حضور مردم عزیز در صحنه به حیات مقتدرانه و عزتمندانه خود ادامه می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس،آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه عصر امروز شنبه (14 مرداد 96) در مراسم تحلیف حسن روحانی ریاست جمهوری دوازدهم طی سخنانی اظهار داشت: از حضور پرشکوه مردم عزیز ایران اسلامی که با شرکت بیش از 40 میلیون نفری در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، جمهوریت نظام را به رخ عالیمان کشیدند و به دشمنان این انقلاب نشان دادند که بعد از گذشت قریب 40 سال قدرتمندانه و با اعتقاد راسخ پای آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی ایستادند تشکر می‌کنم.

وی افزود: امروز انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی علیرغم توطئه‌های مستمر دشمنان با حضور مردم عزیز در صحنه به حیات مقتدرانه و عزتمندانه خود ادامه می‌دهد.

رئیس قوه قضاییه همچنین تصریح کرد: مسئولان این کشور بر اساس اصل 6 قانون اساسی جمهوری اسلامی مستقیم یا غیرمستقیم با اتکا بر آرای عمومی در مسند خدمت قرار می‌گیرند و بر اساس بند 8 اصل سوم قانون اساسی دولت مکلف است همه امکانات خود را برای جلب مشارکت عامه مردم در تعیین سرنوشت سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به خوبی به کار گیرد.

آملی لاریجانی همچنین یادآور شد: اینجانب به عنوان رئیس قوه قضاییه با افتخار اعلام می‌کنم جمهوری اسلامی ایران امروز با اتکا بر آموزه‌های بلند دینی و تمدن قوی خود از جمله کشورهای بزرگ جهان است که علیرغم تهدیدات فراوان از سوی استکبار جهانی توانسته سکاندار استقلال، آزادی و مظهر مردم‌سالاری دینی در منطقه و جهان باشد.

وی ادامه داد: مردم‌سالاری دینی، نظامی، سیاسی مبتنی بر آرای مردم و آموزه‌های دینی و ارزش‌های اخلاقی است. فلسفه سیاسی نهفته در این نظام سیاسی فلسفه‌ای دقیق هم از جهات متافیزیکی و هم از جهات معیاری و ارزشی است و قانون اساسی جمهوری اسلامی مبین این نظام سیاسی و فلسفه آن است.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: با تحلیف در این مجلس باشکوه دوره جدیدی در حیات سیاسی کشور گشوده می‌شود متن سوگندی که رئیس جمهور محترم یاد می‌کند بسیار مهم و قابل توجه است و از جمله اموری که به وسیله این سوگند بدان ملتزم می‌شود آنکه پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور باشد. 

وی همچنین یادآور شد: پاسداری از مذهب رسمی کشور لوازمی دارد و همین‌طور پاسداری از نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی. موضوع قانون اساسی اصولی مهم، مترقی و جامع‌الاطراف است که توسط مجلس خبرگان قانون اساسی تدوین و با رأی قریب 98 درصدی مردم به تأیید قاطبه ملت رسیده است.

«بنیادی‌ترین مبنای قانون اساسی نگاه توحیدی است که در سراسر این میثاق ملی حضور دارد و به خصوص در اصل دوم بدان تصریح شده است که جمهوری اسلامی نظامی است بر پایه ایمان به خدای یکتا لااله‌الاالله و اختصاص حاکمیت و تشریح امور و لزوم تسلیم در برابر امر او».

وی با اشاره به اینکه نگاه توحیدی است که در سیاست خارجی و روابط بین‌الملل می‌گوید از هیچ قدرتی جز خدا نترسید، گفت: نگاه توحیدی است که می‌گوید عزت را باید در نزد خدا جست و می‌گوید هدف از حکومت رشد دادن انسان در حرکت به سوی خدا و نظام الهی است. 

آملی لاریجانی بر همین اساس اضافه کرد: نگاه توحیدی است که انسان را به عدالت فرا می‌خواند.

رئیس قوه قضاییه در ادامه سخنانش ضمن تبریک به رئیس جمهور و آرزوی توفیق برای او، خطاب به روحانی عنوان کرد: نیک بنگرید که تلاش‌ها و اقدامات شما در ترازوی نگاه توحیدی چگونه است و مسلم بدانید هر قدمی که در این طریق و بر این اساس بردارید همه از آحاد ملت، مسئولان و دلسوزان این نظام همکار شما خواهند بود و اینجانب هم به عنوان رئیس قوه قضاییه هر خدمتی در این مسیر میسر باشد دریغ نخواهم کرد.

وی ادامه داد: امروز نظام اسلامی ما نیازمند مجاهدت‌ها و تلاش‌های خالصانه آحاد ملت و خصوصاً مسئولان متعهد کشور است خداوند در این طریق دشوار یار و مددکارتان باشد.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۳ ارسال
397555