تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۸ ۱۰:۰۱ |
کد خبر: ۳۹۷۴۳۶

ایران به آمریکایی ها و انگلیسی ها ویزا نمیدهد!

سید عباس عراقچی: در مرکز نمایندگی وزارت امور خارجه در استان‌ها به‌ویژه در فرودگاه‌ها، ویزای ۳۰ روزه برای ۱۸۰ کشور جهان صادر می‌شود.

ایران به 9 کشور ویزا نمی دهد

به گزارش پایگاه خبری شباویز ،در روز شنبه هفته جاری به نقل از سید عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان در سفرش به اصفهان خبری منتشر شد مبنی بر این که در مرکز نمایندگی وزارت امور خارجه در استان‌ها به‌ویژه در فرودگاه‌ها، ویزای 30 روزه برای 180 کشور جهان صادر می‌شود.روز دوشنبه نیز حسین جابری انصاری، سخنگوی وزارت خارجه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران به بیان جزییات بیش‌تری در مورد این موضوع پرداخت و گفت که ایران در یک اقدام ملی تصمیم بر این گرفته که برای شهروندهای کشورهای مختلف جهان به جز 9 کشور ویزای فرودگاهی اعطا کند و این اقدام در راستای گسترش توریسم و شناساندن هر چه بیش‌تر ظرفیت‌های توریستی ایران صورت گرفته است.

این دیپلمات عالی‌رتبه کشورمان از نام بردن کامل 9 کشور مورد اشاره خودداری کرد و فقط اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا و انگلیس جز این 9 کشور محسوب می‌شوند. در این چارچوب خبرنگار ما اطلاع پیدا کرد که در حال حاضر نام کشورهایی چون کانادا، افغانستان، پاکستان، هند، کلمبیا و عراق نیز جز این فهرست قرار دارند. البته به نظر می‌رسد برخی دلایل مانند نداشتن روابط دیپلماتیک مستقیم و ناامنی برخی کشورهای مبدا دلیل این تصمیم باشد.

منبع.سیمرغ

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۸ ارسال
397436