تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲ ۱۱:۳۰ |
کد خبر: ۳۹۷۲۵۴

سفر اشتاین‌مایر به ایران و عربستان / هدف؛ آشتی دادن تهران و ریاض

وزیر امورخارجه آلمان قصد دارد با هدف میانجیگری میان ایران و عربستان، هفته آینده به این دو کشور سفر کند. از نظر او، تنش‌زدایی در روابط آنها برای ثبات و امنیت منطقه اهمیت بسیار دارد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز ،فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر امور خارجه آلمان، هفته آینده رهسپار ایران و عربستان سعودی خواهد شد. هدف او از این سفر تنش‌زدایی در مناسبات این دو کشور است.

اشتاین‌مایر در این رابطه به روزنامه آلمانی "ولت ام زونتاگ" گفته است: «حتا برای منافع خودمان هم که شده باید تمام تلاش خود را به کار ببندیم تا این بحران دامنه‌ای افسارگسیخته پیدا نکند و از امکانات خود استفاده کنیم تا مسیرهای گفت‌وگو حفظ شوند و زمینه برای برقراری اعتماد [میان ایران و عربستان] فراهم آید.»

از نظر وزیر امور خارجه آلمان، با هر نوع تشدید مجدد بحران میان تهران و ریاض، آتش طرفین تندتر و یافتن راه حل دشوارتر می‌شود.

او می‌افزاید، یافتن راه حلی سیاسی برای بحران سوریه نیز "بدون فشار مشترک از بیرون و همکاری قدرت‌های منطقه" امکان‌پذیر نیست. در یمن نیز "از آغاز سال میلادی به این سو تلاش‌های میانجیگرانه‌ی سازمان ملل بی‌نتیجه مانده و درگیری‌ها بار دیگر با شدت تمام از سر گرفته شده‌اند".

وزیر امور خارجه آلمان همچنین اعلام کرد که در سفر خود به ایران و عربستان سعودی، "مسائل را با صراحت تمام" مطرح خواهد کرد.

منبع.بیتوته

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۱۳ ارسال
397254