تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱/۱۳ ۰۰:۱۰ |
کد خبر: ۳۹۷۰۰۶

آیا بعد از سزارین میشود زایمان طبیعی داشت؟

خانم دکتر شهلا یزدانی متخصص زنان و زایمان ومدیرگروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار داشت : بسیاری از خانم هایی که سزارین شده اند، می توانند زایمان طبیعی داشته باشند و افرادی را که کاندیدا‌های مناسب عمل هستند، باید شناسایی کرد و به آنها اجازه زایمان طبیعی داد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز ،به نقل از  خبرانلاین از بابل  ،دکتر یزدانی گفت : با توجه به پیشرفت های چشمگیر در روش جراحی این امکان فراهم گردیده است که بسیاری از خانم هایی که سزارین شده اند، بتوانند زایمان طبیعی داشته باشند.
وی اشاره کرد : باور عوام براین است که پس از انجام جراحی سزارین دیگر نمی توان زایمان طبیعی داشت ، درحالیکه این باور نادرست است .
همچنین گفت : تنگی لگن ،سابقه عمل جراحی دیگر مثل خارج کردن فیبروم وسایر علل مامایی و پزشکی برای انجام سزارین را نداشته باشد،بانظر پزشک متخصص زنان و رضایت مادر، این امکان وجود داردکه بعد از عمل سزارین ،زایمان بعدی بیمار به طریقه طبیعی در یک بیمارستان مجهز انجام شود.
متخصص زنان و زایمان این مرکز گفت : خوشبختانه در مرکز آموزشی درمانی آیت ا... روحانی(ره)بابل با بهره گیری از پزشکان مجرب زنان و زایمان و تجهیزات پیشرفته،این امر با نظر پزشک معالج زنان انجام می شود و در این زمینه نیز توفیقات بسیاری بدون عارضه در این مرکز انجام شده است، که موجبات رضایت بیماران فوق را در برداشته است.
مدیرگروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل اضافه کرد متخصصین زنان این مرکز آمادگی خود را جهت مشاوره به مادران بارداری که تمایل به زایمان طبیعی بعد از یکبار سزارین را دارند را اعلام می نماید.
دکتر یزدانی همچنین بیان داشت : با توجه به سیاستهای دولت درخصوص ازدیاد جمعیت ونیزافزایش آمارزایمان طبیعی دراین خصوص کلاسهای مشاوره برای زایمان طبیعی بدنبال سزارین را درروزهای سه شنبه صبح برای مادران بارداری که یکبار سزارین شدند در بیمارستان آیت ا.. روحانی برگزار می نماید.
این مسئول اشاه کرد : بستر زایمان طبیعی بدنبال سزارین دراین مرکز فراهم شده است بطوریکه درسال 94 چندین مورد زایمان طبیعی بدنبال سزارین موفقیت آمیز و بدون عارضه وبا رضایتمندی کامل مادران تحت نظر پزشکان متخصص زنان تاکنون انجام شده است .
متخصص زنان و زایمان بیمارستان روحانی(ره) بابل در پایان گفت :باتوجه به موارد موفقیت آمیز اینگونه زایمان دراین مرکز آمادگی خود راجهت انجام زایمان طبیعی بدنبال سزارین وسرویس دهی به این مادران درتمام ساعات شبانه روز اعلام می دارد.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۶ ارسال
397006