تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۲ ۱۲:۱۵ |
کد خبر: ۳۹۶۷۹۱

دکتر شاهین محمد صادقی نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی: خود را شیرازی می‌دانم

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به نقاط قوت و ضعف و راهکارهای توسعه همه‌جانبه شیراز گفت: به کازرون علاقه دارم و مدیون مردم آن هستم که مرا نماینده کردند اما بیش از آن‌که در کازرون زندگی کرده باشم در دوران متوسطه و عالی در شیراز بوده‌ام و خود را شیرازی می‌دانم.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از کازرون نما، دکتر شاهین محمد صادقی نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی، بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران تاکید کرد: آل سعود هیچگاه دست از دشمنی و اینگونه رفتارها بر نخواهد داشت همانگونه که در حال حاضر با دلارهای نفتی در کشورهای مسلمان دیگر شیعیان را می کشند.

وی تاکید کرد: اعدام آیت الله نمر کاملا محکوم است اما باید به خاطر داشته باشیم که حمله به سفارتخانه های یک کشور صحیح نیست و مشکلاتی را به همراه دارد.

نماینده کازرون در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر، مبنی بر اینکه پس از ارائه وعده های عمل نشده در شهرستان کازرون چرا در دور آینده قصد حضور در شیراز را دارید، گفت: اینکه می گویند شعارهای انتخاباتی من در شهرستان کازرون عملیاتی نشده درست نیست زیرا هیچگاه شعار و قول ندادم و در مقابل کار کردم.

محمد صادقی تصریح کرد: شناخت کامل از شیراز دارم و برنامه های مختلفی را نیز در این راستا خواهم داشت.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگری در خصوص عدم اتحاد نمایندگان فارس در زمان انتخاب استاندار، گفت: هیچگونه مشکلی با شخص استاندار فعلی فارس نداشتیم و ناراحتی نمایندگان از وزیر کشور بود.

نماینده شهرستان کازرون یادآور شد: وزیر کشور به قول خود عمل نکرد و نمی دانیم چه اتفاقی در روند انتخاب استاندار فارس روی داد.

وی در خصوص وضعیت دریاچه پریشان نیز گفت: سد نرگسی با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان در حال ساخت است که می تواند دریاچه پریشان را پر آب کند.

خبرگزاري فارس نيز در اين رابطه نوشت: شاهین محمدصادقی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اتفاقاتی که در کشور عربستان توسط آل سعود انجام می‌شود با هیچ قاعده بین‌المللی نمی‌خواند و هیچ‌کدام از اصول دموکراسی و حقوق بین‌الملل و احترام متقابل مشمول حکومتی با این اعمال و رفتار نمی‌شود.

وی افزود: عربستان به هیچ‌گونه حقوق انسانی و مسائل دموکراسی وقعی نمی‌نهد اما به سبب پولدار بودن و همراهی استکبار در تحقق خواسته‌های نامشروع، هیچ‌گاه توسط غرب محکوم نمی‌شود.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شهادت آیت‌الله النمر لکه ننگی است که بر دامن آل سعود خواهد ماند و اینها در شمار تاریخ سیاه آل سعود است هم چنان که داعش زاییده و پرورده آل سعود است و توسط این حکومت تغذیه مالی می‌شود و هیچ خرابکاری در منطقه رخ نمی‌دهد مگر آن‌که دست آل سعود در آن باشد و البته این رژیم پست دوام چندانی نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: در مورد حمله به سفارت عربستان بهترین حرف را رئیس‌جمهور بیان کرد که گفت وقتی شما همه‌چیز را زیر پا می‌گذارید نمی‌توان جلوی احساس مردم را گرفت.

محمدصادقی تصریح کرد: تظاهرات و تجمع اعتراضی در مقابل سفارت عربستان قابل‌قبول بود اما حمله را تائید نمی‌کنیم و آن را اشتباه بدی می‌دانیم که شاید حتی باعث شد آل سعود از آن استفاده و به‌وسیله این دستاویز مظلوم‌نمایی کرده و بر شهادت آیت‌الله النمر سرپوش بگذارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سؤال خبرنگاران در مورد علت اعتراض نمایندگان فارس به انتخاب استاندار جدید، بیان کرد: ما همه رفتارهای همکاران از قبیل استعفا در آن مقطع را تائید نمی‌کنیم اما همه اینها پویایی مجلس و تنوع سلیقه‌ها را نشان می‌دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: اعتراض همکاران نماینده استان به استاندار جدید نبود چون شناختی در مورد فرد نداشتیم اما وزیر کشور بسیار بد عمل کرد به ما گفتند اسم بدهید و دوستان مطابق سلیقه دولت از استانداران وقت، معاونان و حتی وزرای همین دولت افرادی را پیشنهاد کردند و رئیس مجمع نمایندگان فارس اسامی را به وزیر کشور داد اما در کمال ناباوری وزیر کشور برخلاف قولی که داده بود گفت انتخاب حق خود ما است و البته ما نمایندگان نگفته بودیم انتخاب استاندار حق دولت نیست بلکه خواستار تعامل و رایزنی بودیم که در تمام دولت‌ها معمول است.

محمدصادقی اضافه کرد: اعتراض نمایندگان «نه» به انتصاب یک فرد خاص نبود بلکه به شیوه انتخاب فرد بود و شاهد مدعای ما این‌که در حال حاضر رابطه ما و دکتر افشانی بسیار خوب است.

وی در پاسخ به علت کم بودن نطق نمایندگان فارس نسبت به سایر نمایندگان استان‌ها گفت: خود من در این دوره استثنائا خیلی نطق داشتم و درحالی‌که بقیه همکاران دو تا سه نطق داشتند تا من چهار نطق پیش از دستور انجام دادم و چندین مورد مخالفت با وزرا و بودجه دولت انجام دادم.

محمدصادقی در مورد تقسیم‌بندی نمایندگان به موافق و مخالف برجام گفت: در جامعه اشتباهی صورت گرفت و قضایا سیاه‌وسفید و مطلق تصور شد درحالی‌که بر اساس قانون، مجلس برای هر معاهده خارجی باید رأی دهد و دولت باید لایحه می‌آورد که نیاورد و به سبب آن که نیاز کشور بود مجلس خود اقدام لازم را انجام داد و کاری کرد که تصویب برجام مشروط شد و به شکلی کار کردیم که میانه موافقت و مخالفت کامل باشد.

وی یادآور شد: ما نسبت به غرب بدبین هستیم و احتمال می‌دهیم آنها بر سر اجرای برجام مانع‌تراشی کنند اما نتیجه هر چه شود با دنیا و با خودمان اتمام‌حجت کردیم که زیر بار زور نمی‌رویم و البته اهل تهاجم به دنیا هم نیستیم.

محمدصادقی در ادامه به مواردی از فعالیت‌های انجام‌شده در کازرون پرداخت و احداث جاده جدید، افزایش ظرفیت نیروگاه برق و شمول برق کازرون در شمار مناطق سردسیر، پیشرفت سد نرگسی، بیمارستان خشت و کنار تخته، بیمارستان قائمیه، راه روستایی، اتوبان، منطقه ویژه اقتصاد کشاورزی، صنایع تبدیلی و خط دوم انتقال آب از چشمه ساسان، احداث اماکن ورزشی را از جمله این موارد برشمرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر دو مطلب اساسی را برای کازرون پیگیری می‌کنیم که یکی خط انتقال آب از سد نرگسی به دریاچه پریشان و احیای آن و تأمین آب شرب و کشاورزی روستاهای شهرستان است.

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به نقاط قوت و ضعف و راهکارهای توسعه همه‌جانبه شیراز گفت: به کازرون علاقه دارم و مدیون مردم آن هستم که مرا نماینده کردند اما بیش از آن‌که در کازرون زندگی کرده باشم در دوران متوسطه و عالی در شیراز بوده‌ام و خود را شیرازی می‌دانم.

وی در مورد علت عدم ارتباط با رسانه‌ها بیان کرد: در موقع لزوم با رسانه‌ها و به‌ویژه خبرگزاری‌های رسمی، صداوسیما و برخی روزنامه‌ها مصاحبه دارم اما بنا دارم خبری را بدهم که بدانم مهم و صحیح بوده و گرهی از مشکلات جامعه می‌گشاید نه این‌که برای هر موضوعی بلافاصله توضیحات را آغاز کنم بدون آن‌که در آن موضوع اطلاع کامل داشته باشم.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۱ ارسال
396791