تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۴ ۱۳:۲۹ |
کد خبر: ۳۹۶۵۹۹

استاندار چهارمحال و بختیاری: انتخابات، نماد وحدت و قدرت ملی است

استاندار چهارمحال و بختیاری: برگزاری انتخابات در دوران های مختلف، نشان مردم سالاری، وحدت و قدرت ملی دانست.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ قاسم سلیمانی دشتکی، در نشست آموزشی هماهنگی اعضای هیات های اجرایی وبازرسی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران، حرف های تازه ای را برای رویارویی با بیگانگان و دشمنان این مرز و بوم داشته است.
وی تأکید کرد: در برخی کشورهای مدعی آزادی، هنوز زنان حق رأی و شرکت در انتخابات ندارند و در این کشورها حتی حقوق اولیه بشر رعایت نمی شود.
سلیمانی دشتکی افزود: حضور مردم در صحنه های گوناگون کشور به ویژه در انتخابات، نشانه وجود آزادی و رعایت حقوق بشر در ایران اسلامی دارد.
وی اعتقاد به رأی مردم را اعتقادی اصلی اعلام و تصریح کرد: این موضوع یکی از مهمترین ویژگی های نظام و دولت تدبیر و امید محسوب می شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری بیان داشت: در روند اجرای انتخابات نگاه های ابزاری، مقطعی و زودگذر جایگاهی ندارند.
سلیمانی دشتکی همچنین اضافه کرد: تبلیغات کاندیداهای انتخاباتی از تریبون های عمومی ممنوع و خلاف قانون است و تریبون های عمومی، باید در راستای صلاح مردم، جامعه و نظام جمهوری اسلامی مورد استفاده قرار گیرد.
وی با تاکید بر رعایت اصل بی طرفی ازسوی مسوولان دستگاه های اجرایی ادامه داد: هیچکدام از مسوولان دستگاه های اجرایی، حق ندارند از امکانات دولتی و یا بیت المال، له یا علیه کاندیداهای انتخاباتی استفاده کنند.
سلیمانی دشتکی یادآور شد: نظارت بر تبلیغات قانونی و برخورد با تخلفات غیرقانونی احتمالی در انتخابات، به صورت جدی و ویژه صورت می گیرد.
وی اذعان کرد: مراجع چهارگانه شامل ثبت احوال، دادگستری، نیروی انتظامی و اطلاعات، در پاسخ به استعلام داوطلبان انتخاباتی، قانون را ملاک عمل قرار می دهند و از هرگونه اعلام نظر شخصی و سلیقه ای خودداری می کنند.
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تمامی دستگاه های اجرایی استان به منظور برگزاری انتخابات پرشور و گسترده، موظفند همکاری لازم را در تأمین امکانات، تجهیزات و ماشین آلات داشته باشند.
وی اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری رأی مردم، حق الناس است، پس مسوولان برگزاری انتخابات باید در حفظ و حراست از آرای مردم توجه ویژه ای داشته باشن و از نیروهای مورد اعتماد مردم در شعب اخذ رأی استفاده کنند.
انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه، هفتم اسفند سال جاری به طور همزمان برگزار می شود.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۳ ارسال
396599