تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ ۱۱:۴۰ |
کد خبر: ۳۹۶۵۸۵

برای نخستین بار در تاریخ این کشور ؛کویت هزاران نفر را به خدمت سربازی اعزام می کند

کویت در تلاشی برای افزایش تعداد نیروهای نظامی این کشور، طرحی را برای فراخوان ۱۲ هزار جوان برای ادای دوره سربازی برای نخستین بار در تاریخ این کشور پس از استقلال در دستور کار قرار داد.

پایگاه خبری شباویز/ به گزارش روز دوشنبه ایرنا و به نقل از نشریه الانباء، وزارت کشور کویت در راستای انجام این امر مهم، پادگان هایی را تدارک دیده است و 12 هزار نیروی آماده اعزام به خدمت را به صورت مرحله ای به پادگان ها دعوت می کند .
کویت تامین امنیت خود را به بیش از 15 هزار نیروی نظامی مستقر در این کشور واگذار کرده است اما در عین حال قصد دارد اقداماتی را در راستای بومی سازی در این زمینه انجام دهد .
در همین راستا سرلشکر 'لافی العازمی' رئیس بخش خرید تسلیحات و آماده سازی وزارت دفاع کویت گفت : قانون اجباری خدمت وظیفه عمومی از ماه می سال 2017 میلادی در این کشور به اجرا درخواهد آمد.
وزارت دفاع کویت درحالی دست به این اقدام می زند که بخش قابل توجهی از جمعیت یک میلیون و 200 هزار نفری کویت از نسل جوان هستند و برخی از آنها پس از طی کردن دوره های آموزشی لازم در ارگان هایی همچون ارتش، پلیس و گارد ملی استخدام می شوند.
از سوی دیگر کویت طی سال های اخیر به صورت جدی توانمندی های دفاعی خود را افزایش داده که در آخرین مورد سفارش خرید 28 جنگنده اف-18 را به آمریکا کرده است.
'خالد جارالله' معاون وزیر خارجه کویت پیش از این اعلام کرد که این کشور از زمان جنگ دوم خلیح فارس و آزادسازی آن از نیروهای رژیم بعث عراق، تاکنون سلاح هایی به ارزش 25 میلیارد دلار از آمریکا خریداری کرده و مذاکره بر سر نهایی کردن یک قرارداد 10میلیارد دلاری دیگر ادامه دارد.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۱ ارسال
396585