تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۶/۱۹ ۲۳:۲۵ |
کد خبر: ۳۹۶۵۶۴

حجت الاسلام حمیدرضا ارباب سلیمانی:

غدیر، فصل الخطاب خط راستین رسالت/ آران و بیدگل در پرچمداری مجالس اهل بیت، در زمره پیشگامان پر افتخار است

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خطه ولایتمدار آران و بیدگل که مفتخر به میزبانی نخستین مهاجر علوی به این سامان است همواره در پرچمداری محافل و مجالس اهل بیت در زمره پیشگامان پر افتخار این عرصه بوده و هست.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری شبستان ، حجت الاسلام حمیدرضا ارباب سلیمانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به چهارمین جشنواره ادبی هنری ماه در برکه سفیدشهر از توابع شهرستان آران و بیدگل نوشت: روز غدیر نه یک نام و نه یک واقعه، بلکه یک تاریخ سرشار از حکمت و معرفت است. غدیر اتمام حجت و نعمت و فصل الخطاب خط راستین رسالت و نقطه جدایی حق طلبان با باطل اندیشان است.

وی در ادامه جریان غدیر را استمرار میراث نبوت در قامت امامت و ضمانت نامه رهروان طریق علوی خوانده و افزوده است: در قاموس عید غدیر ولایت پذیری، شناخت شناسی و بصیرت مردم به محک گذاشته شده و با جانشینی بهترین ولی از سوی بهترین نبی، عملا تکلیف بر حاضران، غائبان و آیندگان روشن شد.

دبیر ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانونهای فرهنگی و هنری مساجد کشور پاسداشت واقعه غدیر و حفظ و انتقال آن را یک رسالت تاریخ ساز خوانده و در ادامه این پیام آورده است: یکی از رسانه های تأثیرگذار در ابلاغ این رویداد الهی، زبان شعر و هنر است، هنری که از سرچشمه غدیر سیراب شد و بر اندیشه و قلوب اهل ایمان جاری شد.

ارباب سلیمانی در بخش دیگری از این پیام، ایران اسلامی را عطرآگین به رایحه خوش ولایت و سبک زندگی علوی و فاطمی خوانده و می افزاید: خطه ولایتمدار آران و بیدگل که مفتخر به میزبانی نخستین مهاجر علوی به این سامان است همواره در پرچمداری محافل و مجالس اهل بیت در زمره پیشگامان پر افتخار این عرصه بوده و هست.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه آورده است: جشنواره ادبی هنری ماه در برکه در شهر سفید شهر یکی از رویش های فرهنگ و هنر آیینی در این منطقه است که چهارمین مشعل آن به دست جمعی از جوانان و ارتمندان حضرت علی(ع) روشن شده و با استقبال نیکویی رو به رو شده است.

حجت الاسلام ارباب سلیمانی در بخش پایانی این پیام آورده است: اهتمام بانیان خیر این رویداد متبرک به نام مولا علی(ع) را ارج می نهم و ضمن سپاس ویژه امیدوارم قدم و قلمشان استوار و سیراب از حوض کوثر شود و همچنان در این مسیر مجاهدانه و عاشقانه منشأ اثر بوده و موجب خشنودی قلب امام زمان(عج) و نایب برحقش مقام معظم رهبری باشد.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۱۱ ارسال
396564