تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۳۰ ۲۳:۵۵ |
کد خبر: ۳۹۶۴۶۴

آشنایی با خادم بقعه متبرکه امام زاده شاه حسن(ع) روستای مهریان

خادم شاه حسن(ع) با خانواده اش در این خانه در جوار امام‌زاده زندگی می‌کنند و به خدمت گذاری به زائرین مشغول می‌باشند. محمود مسیح پور فرزند سلیمان متولد ۲۰ خرداد ۱۳۵۸ هـ . ش در روستای مزدک بویر احمد چشم به دنیا گشود. با همسر و دو فرزند خود در کنار شاه حسن(ع) به خدمت رسانی مشغول است. قریب ۸ سال درکسوت خادمی امام‌زاده مشغول شده و به زائرین خدمت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز ، در سمت شمالی آستانه واقع شده است. ساختمانی که از مصالح سنگ و سیمان بنا شده است. دارای دو اتاق خواب 12 متری، یک اتاق پذیرایی 24 متری، آشپزخانه و سرویس بهداشتی حمام و توالت است. خادم شاه حسن(ع) با خانواده اش در این خانه در جوار امام‌زاده زندگی می‌کنند و به خدمت گذاری به زائرین مشغول می‌باشند. محمود مسیح پور فرزند سلیمان متولد 20 خرداد 1358 هـ . ش در روستای مزدک بویر احمد چشم به دنیا گشود. با همسر و دو فرزند خود در کنار شاه حسن(ع) به خدمت رسانی مشغول است. قریب 8 سال درکسوت خادمی امام‌زاده مشغول شده و به زائرین خدمت می‌کند. این خادم پر تلاش اموری از قبیل راهنمایی زوار، مساعدت به زائرین، نظافت محیط آستانه و صحن، نگهبانی و نگهداری از بقعه متبرکه را به عهده دارد. درگفت وگویی که نگارنده با این خادم داشته است؛ صمیمانه و ساده اززندگی و مشکلات خود تا علاقه بی‌حد و حصرش به اولاد پیامبر‘ می‌گویند:

»علاقه و ارادت ویژه‌ای به شاه حسن(ع) دارم. در مزدک که بودیم شغل و خانه مسکونی نداشتم. درد می‌کشیدم و مرارت می‌دیدم. شبی به اتفاق همسرم به زیارت شاه قاسم(ع) رفتیم. همسرم با پای برهنه آمده بود تا حاجت بگیرد. درصحن امام‌زاده، او رو به ضریح کرد و حاجت طلبید که یا شاه قاسم(ع) آرزو داریم که خادم یکی از برادرهایت شویم. آمده بودیم که در آن مکان مقدس سختی‌ها را وداع گوییم و آسوده زندگی کنیم. سپس خادم شاه قاسم(ع) را دیدیم. به او گفتیم: کاش ما سعادت تو را داشتیم که درچنین جای مقدسی خدمت نماییم. یک هفته بعد، هیات امنا به خانه ما آمدند و اظهار داشتند که خادم شاه قاسم(ع)، شما را برای خدمت به شاه حسن(ع) معرفی کرده است، می‌توانی از عهده آن برایی!؟ پس ازمشورت با خانواده و استخاره قرآن، پذیرفتم و این چنین خادم شدم. اینجا، حکایت غریبی دارد. محل عظمت و برکت است و هر چه خواستیم؛ اجابت شده است».

این خادم در باب کراماتی که با چشم خود دیده است؛ چنین روایت کرد: «کارگری در سمت شمال غربی صحن، یکی از عرق چین‌ها را جوشکاری می‌کرد. ناگهان از ارتفاع سقوط کرد و به زمین افتاد. قبل از اینکه اورژانس برسد از زمین برخاست و طلب شفاعت نمود. به بیمارستان رفت. همه فکر می‌کردیم اگر سالم برگردد معجزه است. در کمال ناباوری شفا یافت وصحیح و سالم راه می‌رفت».

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۳ + ۵ ارسال
396464