تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۸/۱۷ ۰۸:۳۰ |
کد خبر: ۳۹۶۳۴۶

یکسال فروش کوکائین به جای چای کیسه ای/چای سیاه و خواص درمانی بی نظیر آن/خواص چای برای درمان و حفظ سلامت بدن

چای سیاه که پراستفاده ترین چای در دنیای غرب است، در واقع همان چای سبز است که برگهایش را بیشتر خشک میکنند، و این کار باعث میشود طعم و رنگ آن تغییر کند اما آیا می دانید همین خواص چای سیاهی که هر روز دم می کنید و نوش جان می کنید دارای فوایدی بسیار زیادی است؟ محتویات چای، برگ چای، دارای کلسیم، منیزیم، سدیم، پتاسیم، پیگمان های فلاونیک، بازهای پوریک، تئوفیلین، ویتامین، کلروفیل، تانن و کافئین است.

فروش کوکائین به جای چای کیسه ای/چای سیاه و خواص درمانی بی نظیر آن/خواص چای برای درمان و حفظ سلامت بدن

یک سال فروش اشتباهی چای کوکائین!

صاحب یک فروشگاه، نادانسته به‌مدت یک سال کوکائین می‌فروخته است

 به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از سیمرغ پس از گیج‌شدن یک راننده‌ ایتالیایی چای سبز کیسه‌ای نوشیده بود، مشخص شد صاحب یک فروشگاه، نادانسته به‌مدت یک سال کوکائین می‌فروخته است محصولی که به ظاهر چای‌ سبز کیسه‌ای و به‌مدت یک سال داخل قفسه‌های این فروشگاه بود، حاوی کوکائین بوده و به‌دلیل دم‌کشیدن از تأثیرش کاسته می‌شده است، به همین دلیل تا به حال مشتری‌ها متوجه این مشکل نشده بودند.

 

چای سیاه و خواص درمانی بی نظیر آن

خواص چای برای درمان و حفظ سلامت بدن

چای سیاه که پراستفاده ترین چای در دنیای غرب است، در واقع همان چای سبز است که برگهایش را بیشتر خشک میکنند، و این کار باعث میشود طعم و رنگ آن تغییر کند اما آیا می دانید همین خواص چای سیاهی که هر روز دم می کنید و نوش جان می کنید دارای فوایدی بسیار زیادی است؟ 

محتویات چای

برگ چای، دارای کلسیم، منیزیم، سدیم، پتاسیم، پیگمان های فلاونیک، بازهای پوریک، تئوفیلین، ویتامین، کلروفیل، تانن و کافئین است.
 
چای از تشکیل لخته های خونی در سرخرگ های اصلی جلوگیری می کند. پلاک ها در واقع ترکیبی از چربی خطرناک و کلسترول هستند.محققان هلندی به این نتیجه رسیدند که فالونوئید داخل چای سیاه باعث کاهش LDL - کلسترول بدخون  میشود که میتواند منجر به حملۀ قلبی و مغزی شود. علاوه بر آن، مردهائی که بیش از 4 فنجان چای سیاه در روز مینوشند، نسبت به مردانی که فقط دو یا سه فنجان چای سیاه در روز مینوشند، به مراتب در معرض خطر کمتری برای سکتۀ مغزی هستند.
هر یک فنجان چای بین 150 تا 200 میلی گرم فلاوونوئید دارد. علاوه بر این ها میزان فلاوونوئید موجود در چای سیاه درست به همان اندازه چای سبز است.
 

تاثیر مثبت نوشیدن چای سیاه در کاهش خطر حمله قلبی 

 
پزشکان دانشگاه غرب استرالیا نیز در یک بازبینی جدید یادآور شدند که نوشیدن منظم چای سیاه یا چای سبز می تواند 11 درصد خطر حمله قلبی و بیماری های قلبی را کاهش دهد.
متخصصان تغذیه معتقدند که به لحاظ تحویل آنتی اکسیدان ها، دو فنجان چای معادل پنج نوبت مصرف سبزیجات یا دو عدد سیب حاوی آنتی اکسیدان ها است. مزایای چای به طور چشمگیری به خاطر محتوای فلاوونوئید آن است.
 
چای سیاه همچنین میتواند باعث جلوگیری از رشد سرطان شود. محققان دانشگاه روتگرز نشان دادند که ترکیبی بنام TF-2 در چای سیاه باعث میشود سلولهای سرطان کولورکتوم (قسمتی از روده) دست به خودکشی بزنند ضمن اینکه این ترکیب تأثیری روی سلولهای سالم ندارد.
چای سیاه میتواند میکروبها از جمله میکروبهائی که باعث اسهال، ذاتالریه، التهاب مثانه، و عفونتهای پوستی میشوند را خنثی کند.
از خواص دیگر چای سیاه کمک به جلوگیری از پوسیدگی دندانها، کاهش میزان کلسترول، تسکین آرتروز ،از بین بردن تبخال و شاید هم کمک به سوختن چربی باشد. 
نوشیدن مرتب چای، حافظه را تقویت کرده و راه جدیدی برای پیشگیری و درمان آلزایمر است. 
 

چای و فواید درمانی فوق العاده آن

 
خواص درمانی چای
 
* پیشگیری، تسکین علایم و تسریع بهبود سرماخوردگی و آنفولانزا
 
* ضد عفونی کننده و پیشگیری از بوی بد دهان
 
* پیشگیری و کاهش اثرهای دیابت نوع دوم
 
* حفظ تعادل آب و الکترولیت های بدن
 
رفع خستگی و استرس
 
* پیشگیری و التیام درد بیماری آرتروز
 
* کاهش علایم مواد حساسیت زا
 
* کاهش علایم عارضه پارکینسون
 
* بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن و کند کردن گسترش عفونت ویروس اچ.آی.وی در بدن
 
* پیشگیری از پوکی استخوان
 
* کند کننده روند پیری
 
* جلوگیری از لخته شدن خون و رسوب چربی در رگ های خونی
 
تصفیه خون و کنترل فشار خون و کلسترول
 
* بهبود عملکرد مغز و افزایش هوشیاری
 
* افزایش متابولیسم و کمک به کاهش وزن
 
* افزایش کارایی سیستم ایمنی بدن
 
* آثار ضد التهابی
 
* رفع لک و آکنه از روی پوست
 
نکته مهم : چای را خیلی داغ نخورید. دلایلی در دست است که خوردن مایعات خیلی داغ ممکن است به مخاط گلو و نای آسیب برساند و به بروز سرطان منجر شود.
دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۳ ارسال
396346