تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۹/۲۷ ۲۱:۳۷ |
کد خبر: ۳۹۶۱۰۰

محمد علی کیانی

تصمیم تاریخی

تصمیم تاریخی حضرت حجه الاسلام و المسلمین بزرگواری به عموم جوانان درس بزرگ اخلاقمداری را به خوبی آموخت. از آن سید گرامی، غیر از این هم انتظار نمی­رفت. آن سید دلیر نشان داد که می­توان عمری را خدمتی صادقانه به جا آورد و در وقتش بر عهدی که نهاد تمکین کند.

پایگاه خبری شباویز /تصمیم تاریخی حضرت حجه الاسلام و المسلمین بزرگواری به عموم جوانان درس بزرگ اخلاقمداری را به خوبی آموخت. از آن سید گرامی، غیر از این هم انتظار نمی­رفت. آن سید دلیر نشان داد که می­توان عمری را خدمتی صادقانه به جا آورد و در وقتش بر عهدی که نهاد تمکین کند.

حافظه ما یادآور ابراز عقیده­ای بود که حاج­آقا در تبلیغات انتخاباتی دوره نهم مجلس شورای اسلامی؛ بارها در مجلس عمومی و خصوصی بر وجود سرمایه­های انسانی فراوان تأکید کرده بود و به صراحت گفته بود که با وجود این همه استعدادهای انسانی، دو دوره نمایندگی برای هر نماینده کافی است و باید میدان رقابت را برای سایر نخبگان خالی کرد.

شاید برای بعضی از سیاسیون دور از انتظار بود که این وعده به عمل منتج شود اما برای ما دانشجویان که اینجانب با قاطبه آنان در دانشگاه­های تهران هم­صحبت شده بودم دور از یقین نبود. نیز آنکه این انصراف مدبّرانه، پایانی بود برای شایعاتی که می­گفتند حجه الاسلام بزرگواری دنبال رد صلاحیت شدن سایر کاندیداهای رقیب بوده است. به خوبی معلوم بود و اکنون به روشنی عیان گشت که مشی وجودی سیّد صادق ما فراتر از این مسائل سطحی است و آنان که بر طبل تخریب می­کوبیدند؛ اکنون از آن صحبت­های خلاف واقع خجل­اند.

ایشان در اوج تنش­های سیاسی  و درگیری­های جناحی که برای ما جز دعوای نام و قدرت نیست؛ انصراف خود را به نفع جریان عملگرای ارزشی اعلام کرد که مویّد همان صداقت دیرینه­شان بوده است و درسی برای سیاسیون امروز و جوانان یا همان مدیران فردا که می­خواهند در ساحت سیاست و دعوی قدرت قدم بگذارند.

اکنون به پشتوانه همین صداقت و معرفت همیشگی که در جوانب زندگی­ ایشان ملموس است؛ زلال­ترین سلام و صمیمانه­ترین درود را نثارش می­دارم و به پاس این جوانمردی تاریخی، دست مریزاد می­گویم.

سرد است قوی پنجه و جانکاه زمستان      قول شرف ای باد بهاری که نخوابیم

*محمدعلی کیانی - فعال دانشجویی

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۵ ارسال
396100