تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۹/۱۶ ۱۲:۵۸ |
کد خبر: ۳۹۵۹۲۸

فوت ۸ نفر مبتلا به آنفلوآنزای خوکی در سیستان و بلوچستان

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از فوت ۸ نفر مبتلا به آنفلوآنزای خوکی در استان سیستان و بلوچستان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از تابناک، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از فوت 8 نفر مبتلا به آنفلوآنزای خوکی در استان سیستان و بلوچستان خبرداد.
 
حسینعلی شهریاری در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به شیوع بیماری آنفلوآنزای خوکی در برخی استان‌های کشور، گفت: متاسفانه این بیماری درحال حاضر در استان سیستان منجر به فوت 8 نفر شده، البته علت و چرایی شیوع این بیماری خطرناک در کشورمان هنوز مشخص نشده است.
 
نماینده مردم زاهدان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این بیماری در ظاهر شبیه آنفلوآنزای معمولی است، افزود: به طور حتم افرادی که سن بالا داشته و دارای بیماری‌های قلبی و عروقی هستند، همچنین زنان باردار و کودکان، درمعرض آسیب بیشتر هستند؛ بنابراین باید به این نکته تاکید کرد که درصورت ابتلاء به این بیماری خطرمرگ و میر بسیار بالا است.
 
وی با تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی در جهت کاهش ابتلاء به این بیماری، تصریح کرد: به طور حتم افراد برای کاهش ابتلا به این بیماری باید از دست دادن در مراکز عمومی خودداری کرده  و از افرادی که مشکوک به این بیماری هستند باید دوری شود، همچنین باید مراقبت‌های بهداشتی و پیشگیری با دقت بسیاری انجام شود.
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم باید با این بیماری آشنا باشند، افزود: اگر آگاهی‌ها نسبت به خطرات این بیماری افزایش پیدا نکند، میزان مرگ ومیر افزایش پیدا کرده و هیچ اقدامی را نمی‌توان پس از ابتلا به این بیماری انجام داد؛ بنابراین آموزش پیش از ابتلا از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و باز هم باید به این نکته تاکید کرد که در این فصل تا جای ممکن افراد پیر و سالخورده در فضای آزاد و اماکن عمومی قرار نگیرند، چون بیماری آنفلوآنزای خوکی در مدت زمان کوتاهی از انسان به انسان منتقل می شود.
 

چندی پیش معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اعلام کرد که بیماری آنفولانزای خوکی از حدود یک ماه پیش در کرمان آغاز شده است که خبرهای مطرح شده حاکی از فوت 22 نفر دراین استان دارد، اما شیوع این بیماری تنها به استان کرمان ختم نشده و متاسفانه دراستان سیستان و بلوچستان هم شیوع این بیماری منجر به فوت 8 نفر شده است.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۹ + ۹ ارسال
395928