تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۴/۲۹ ۱۵:۰۰ |
کد خبر: ۳۹۵۹۰۳

گردشگری سلامت در جوار حرم مطهر حضرت بی بی حکیمه(س) دختر امام موسی کاظم(ع)

وجود چِشمِه‌های آب گرم و آب شیرین در جوار حرم مطهر حضرت بی‌بی حکیمه(س) خود از قابلیت‌هایی است که با برنامه ریزی‌های آتی و بررسی‌های علمی به وجود این پدیده نادر وعلل وقوع این جلوه طبیعی پی برد.علاقمندان و گردشگرانی که به سیاحت حرم می‌روند به طور یقین نگاهی هم به چِشمِه‌های آب گرم این حرم می‌اندازند

پایگاه خبری شباویز/گردشگری سلامت در جوار حرم مطهر حضرت بی بی حکیمه(س) دختر امام موسی کاظم(ع)

وجود چِشمِه‌های آب گرم و آب شیرین در جوار حرم مطهر حضرت بی‌بی حکیمه(س) خود از قابلیت‌هایی است که با برنامه ریزی‌های آتی و بررسی‌های علمی به وجود این پدیده نادر وعلل وقوع این جلوه طبیعی پی برد.علاقمندان و گردشگرانی که به سیاحت حرم می‌روند به طور یقین نگاهی هم به چِشمِه‌های آب گرم این حرم می‌اندازند؛ چشمه‌های آب گرمی که سرشار از بوی گوگرد می‌باشد. گردشگران برای درمان بیماریهای پوستی ومفاصل، تنی به آب می‌زنند.

این چِشمِه‌های آب گرم دارای بده آبی مناسبی هستند که در صورت مهار، ذخیره سازی و ایجاد بسترهای مناسب می‌تواند در فصول مختلف سال مورد بازدید گردشگران به ویژه در حوزه گردشگری سلامت قرار گیرد.با برنامه ریزی صحیح، منطقی و علمی می‌توان این چِشمِه‌های آب گرم را با ساختن امکانات رفاهی ـ خدماتی مناسب در کنار آنها به قطب بزرگی از گردشگری سلامت تبدیل نمود.

با این رویکرد به نتایج مهمی دست می‌یابیم.

1ـ رونق گردشگری سلامت در جوار حَرَمِ مطهر

2ـ درآمدزایی مناسب

3ـ سرمایه گذاری بخش خصوصی

4ـ کمک به توسعه پایدار حَرَمِ مطهر و به تبع آن توسعه شهرستان گچساران

5 ـ ترویج و تقویت گردشگری سلامت در استان

6 ـ تشـویق گردشـگران به دیدن این منطقه زیارتی و سیاحتی که خود آثار مهمی در بر دارد و در این مقال کوتاه پرداختن به آن ممکن نیست.

7ـ یاری بخش معرفی جاذبه‌های فرهنگی، طبیعی و تاریخی این منطقه بکر و دیدنی خواهد بود.

به یقین امام زاده بی‌بی حکیمه(س) سفیر معنویت در کشور ما و سرمایه متعالی و معنوی بی بدیل و ظرفیتی است که در سال‌های اخیر به همت سازمان اوقاف و امور خیریه و دیگر سازمان‌های همراه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. در تبدیل شدن این قطب عظیم گردشگری هنوز جایی بسی کار و بسیاری تلاش وجود دارد.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۱۳ ارسال
395903