تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۶/۲۴ ۱۷:۵۵ |
کد خبر: ۳۹۵۷۲۸

زندگینامه کیانوش رستمی+عکس

کیانوش رستمی در سال ۱۳۷۰ در شهرستان کرمانشاه به دنیا آمد. وی از جمله ورزشکاران افتخار آفرین ایران در رشته وزنه‌برداری است. کیانوش در المپیک ۲۰۱۲ لندن اولین مدال کشورمان را به دست آورد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز، کیانوش رستمی در سال ۱۳۷۰ در شهرستان کرمانشاه به دنیا آمد. وی از جمله ورزشکاران افتخار آفرین ایران در رشته وزنه‌برداری است. کیانوش در المپیک 2012 لندن اولین مدال کشورمان را به دست آورد. رستمی، خرداد ۱۳۸۹ در بلغارستان موفق شد، روی سکوی نخست رقابت‌های جوانان جهان بایستد.

وی سپس در وزن ۷۷ کیلوگرم مسابقات جهانی 2010 آنتالیا به روی تخته رفت و مدال برنز یک‌ضرب جهان را به گردن آویخت. در دوضرب پنجم شد و در مجموع نیز در رده چهارم قرار گرفت.کیانوش رستمی در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ میلادی موفق به کسب نشان نقره مسابقات قهرمانی آسیا شد.

همچنین در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان ۲۰۱۱ در شهر پاریس فرانسه به مدال طلا دست یافت و به عنوان نماینده ایران در رقابت‌های المپیک 2012 لندن حضور داشت.در نخستین تجربه المپیکی خود، در شهر لندن انگلستان به روی تخته رفت و با ۱۷۱ کیلوگرم در یک ضرب، ۲۰۹ کیلوگرم در دو ضرب و مجموع ۳۸۰ کیلوگرم پس از وزنه‌برداران لهستان و روسیه، موفق به دریافت مدال برنز شد.

 

پایگاه خبری شباویز/کیانوش رستمی: المپیک ریو المپیک من است

کیانوش رستمی نایب قهرمان جهان در سال 2015 در نشست خبری پس از مسابقه‌اش در سالن جورج آر براون، اظهار کرد: مسابقه خیلی خوبی بود و از این نتیجه راضی هستم. البته من پیش از این مصدومیتی از آرنج داشتم که ذهنم درگیر آن بود. با این وجود سعی کردم کار خودم را بکنم. من فکر می کنم در یک ضرب خوب کار نکردم. می توانستم عملکرد بهتری در یکضرب داشته باشم، برای این آمدم که در دوضرب جبران کنم. من تاکنون در هیچ رقابتی وزنه 214 کیلوگرم در دوضرب را نزده بودم، اما این بار با اعتماد به نفس با 214 کیلوگرم شروع کردم و موفق بودم.

وی در مورد دو خطای آخرش در دوضرب نیز گفت: تابحال هیچگاه نشده که من وزنه را از پشت سر بیاندازم، اما این بار نمی دانم چرا این اتفاق افتاد. شاید تا مدتها به این فکر کنم که چطور شد من این وزنه را از پشت انداختم. اصلا نمی توانم فراموش بکنم. تنها جواب شاید این باشد که خواست خدا بوده و من هم راضی هستم به رضای خدا. من در این رقابت روش و فن جدیدی را انتخاب کردم که امتحان کنم و فکر می کنم راه درستی باشد و همین راه را ادامه می دهم. من باید از این به بعد بیشتر تلاش کنم و بیشتر کار کنم تا بتوانم در آینده به افتخارات بیشتری دست پیدا کنم.

کیانوش رستمی در مورد تاثیر روانی شرایط حاکم بر تیم ملی نیز گفت: کیانوش رستمی هیچگاه برای هیچ مسابقه ای استرس نداشته است، اما شما ببینید بدترین اتفاقهای ممکن تاکنون برای ما افتاده است. بهداد سلیمی و سعید محمدپور مصدوم شدند. سهراب مرادی این طور نتوانست در رقابتها شرکت کند. دو نفر هم حذف شدند. بنابراین هر نتیجه‌ای سخت می بود. من خدا را شکر می کنم در چنین شرایطی این نتیجه را بدست آوردم. من خوشحالم از اینکه این اتفاق در زمان علی مرادی و این تیم جدید افتاد. او زحمات زیادی کشیده است. او باید بداند من اینجا طلا گرفته ام. همه من را طلایی رقابت می دانند. کسی به من نمی گوید نقره گرفته ای. من خودم را طلایی می دانم.

نایب قهرمان سال 2015 جهان درباره عملکرد حسین توکلی سرمربی تیم ملی نیز گفت: به نظر من برخی انتقادها به توکلی اشتباه است. او مربی خوبی است. او به ورزشکار اختیار عمل می دهد و به فکر ورزشکار احترام می گذارد. او مانند بسیاری از مربیان نیست که خودرای باشد. من از او راضی هستم. البته در حرکت آخر اگر رکورد 219 کیلوگرم که رکورد دنیا بود را انتخاب نمی کرد من به روی تخته نمی آمدم و او به فکر من احترام گذاشت و من از او راضی هستم.

دارنده دو عنوان قهرمانی جهان در پایان خاطرنشان کرد: من به المپیک خیلی امیدوارم. می دانم راه سختی پیش روی دارم. اما می خواهم هم به مدال طلا برسم و هم رکورد المپیک و جهان را آنجا بشکنم. من تاکنون دوبار در رقابتهای جهانی به رکورد حمله کردم و موفق نبودم، اما امیدوارم المپیک ریو المپیک من باشد.

 

 

ناکامی رستمی در شکستن رکورد دوضرب جهان

در مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان، کیانوش رستمی در حرکت دوضرب دسته 85 کیلوگرم پشت وزنه 218 کیلوگرم قرار گرفت تا رکورد دو ضرب جهان را تکرار کند اما نتوانست آن را با موفقیت ثبت کند. او در حرکت سوم دوضرب پشت وزنه 219 کیلوگرم قرار گرفت که آن را انداخت و با رکورد مجموع 387 کیلوگرم نایب قهرمان جهان شد.

 

رکورد دوضرب جهان با 218 کیلوگرم در اختیار یونگ ژانگ از چین است که در سال 1998 آن را به ثبت رسانده بود.

 

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۳ + ۱۳ ارسال
395728