تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۹/۱ ۰۸:۲۰ |
کد خبر: ۳۹۵۶۶۱

سرمقاله روزنامه آرمان/ روحاني و برخورد با تندروها

« روحاني و برخورد با تندروها » عنوان يادداشت روز روزنامه آرمان به قلم احمد شيرزاد است که مي‌توانيد آن را در ادامه بخوانيد

« روحاني و برخورد با تندروها » عنوان يادداشت روز روزنامه آرمان به قلم احمد شيرزاد است که مي‌توانيد آن را در ادامه بخوانيد:

هر دم از اين باغ بري مي‌رسد. اين‌ بار هم مانند هميشه که برخي از گروه‌هاي تندرو ميتينگ‌هاي سياسي داراي مجوز‌ را به هم مي‌زنند عده‌اي تلاش کردند جلسه مجوزدار و قانوني اصلاح‌طلبان در قرچک ورامين برگزار نشود. گروهي تندرو که تعداد آنها محدود است اما متاسفانه نمي‌توانند از روش‌هاي شکست خورده و آزمون پس داده قبلي دست بردارند. ايران سالهاست با پديده حمله گروه‌هاي تندرو به اجتماعات قانوني مواجه است. درطول اين سال‌ها با وجود اقدامات غيرقانوني و ساختارشکنانه اين افراد اما اين پديده ريشه‌کن نشده است؛ اين در حالي است که به‌روشني شاهد هستيم در برخي موارد که نهاد‌هاي ذي‌ربط عزم جدي براي برخورد با يک پديده داشته باشند، به راحتي در مقابل آن ايستادگي مي‌کنند. اما چگونه است که در برخي از مناطق يک جمع کوچک چند صد نفري و گاهي چند ده نفري راه مي‌افتند و براي اجتماعات قانوني مشکل‌آفريني مي‌کنند؟ در حالي که واقعا اگر مورد خاصي باشد و تعدادي افراد مشکلي بيافرينند، به راحتي با تعدادي مامور نيروي انتظامي جلوي آنها گرفته مي‌شود اما با وجود اينکه نيروي انتظامي امکانات لازم را در اختيار دارد نمي‌تواند با اين پديده ناهنجار برخورد کند؛ زيرا برخي گروه‌ها که از نفوذ اجتماعي و سياسي برخوردارند پشت سر اين تحرکات قرار مي‌گيرند. حتي در بين افراد حمله‌کننده بعضا شخصيت‌ها و افرادي ديده مي‌شوند که سمت‌هاي رسمي دارند. جاي تاسف دارد که عده‌اي حاضر نيستند با صداقت با موضوعي مخالفت قانوني کنند و چون مي‌دانند مخالفت قانوني توجيهي ندارد دست به حرکات بچگانه‌اي مي‌زنند که نوعي ناهنجاري به همراه دارد. دکتر روحاني به عنوان رئيس‌جمهور و رئيس شوراي عالي امنيت ملي بايد اين موضوع را در شورا مطرح کنند. اين شورا براي برقراري امنيت مسئوليت دارد و دراين خصوص باتوجه به اينکه در آستانه انتخابات قرارداريم و گروه‌هاي مختلف سياسي و اجتماعي داراي مجوز مي‌خواهند تبليغات کنند بايد امنيت قانوني براي اين افراد وجود داشته باشد. رئيس‌جمهور بنا به وظيفه‌اش بايد حافظ قانون اساسي باشد و از جمله اصول قانون اساسي، آزادي تشکيل اجتماعات است که بايد توسط مقامات کشور تضمين شود و هيچ مقام و شخصيتي حق تعرض به اجتماعات قانوني را ندارد، لذا دکتر روحاني بايد محکم پاي اين قانون بايستد و ريشه کني اين پديده ناپسند را به اسم خود ثبت کنند.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۲ + ۱ ارسال
395661