تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۶ ۰۲:۰۰ |
کد خبر: ۳۹۵۶۴۸

سرمقاله روزنامه قدس / « داعش» تمام کننده مأموريت القاعده

« « داعش» تمام کننده مأموريت القاعده » عنوان يادداشت روز در روزنامه قدس به قلم محمدحسين جعفريان است که مي‌توانيد آن را در ادامه بخوانيد

« « داعش» تمام کننده مأموريت القاعده » عنوان يادداشت روز در روزنامه قدس به قلم محمدحسين جعفريان است که مي‌توانيد آن را در ادامه بخوانيد:

سالها پيش وقتي «اسامه بن لادن» رهبر معدوم «القاعده» با جمع‌آوري و آموزش انبوهي از اعراب افراطي که بعدها به «عرب‌هاي افغان» معروف شدند، در جبهه و همراه با مجموعه طالبان، عليه «احمدشاه مسعود» مي‌جنگيد، چهره‌هاي فرهيخته و فهميده‌تر در رسانه‌هاي عربي اين سؤالات اساسي را مطرح مي‌کردند که چرا او با انبوه چريک‌ها و امکانات وسيع نظامي‌اش به افغانستان رفته است؟ در حالي که هر روز در غزه و در کرانه باختري، همزبانان، همنژادها و همدينان او به دست صهيونيست‌ها به فجيع‌ترين شکل ممکن کشته مي‌شوند و در حالي که مهم‌ترين مشکل جهان اسلام اشغال فلسطين به دست کفار صهيونيست است، چطور بن لادن تمام اهتمام خود را براي جنگ با احمدشاه مسعود گذاشته و در دامنه‌هاي هندوکش سرگرم نبرد با برادران مسلمان خويش است؟
تحقيقي کوتاه در پرونده عمليات‌هاي منتسب به القاعده و گروه‌هاي وابسته به آن نشان مي‌دهد، آن‌ها در تمام جهان از «جزيره بالي» و «بمبي» گرفته تا «ولگوگراد» و گرجستان و بوسني و کوزوو و کنيا و تانزانيا و حتي پاريس و لندن عمليات کردند، اما هيچ عملياتي در سرزمين‌هاي اشغالي نداشتند و خفت بارتر از آن، در هيچ کجاي جهان کوچک‌ترين تعدي و حمله‌اي عليه صهيونيست‌ها و منافع آنان نداشتند. حالا بدتر از القاعده، گروهک تروريستي داعش است که علني‌تر از آن ها به اسم اسلام و اما براي نبرد با مسلمين به ميدان آمده است.
اکنون حمايت رژيم صهيونيستي از گروه‌هاي تکفيري در سوريه و عراق، ديگر يک راز به شمار نمي‌رود. حالا و پس از بالا گرفتن عمليات‌هاي تروريستي در پاريس، يک بار ديگر اين رسوايي علني شده و «موشه يعلون» وزير جنگ رژيم صهيونيستي به شهرک نشينان اطمينان داده است خطري آنان را تهديد نمي‌کند. اين عبارات در عين روشنگري بسيار تأسفبار است و نشان مي‌دهد صهيونيست‌ها از جانيان و جاهلان داعش نه تنها براي مبارزه با اسد و کشتار مردم سوريه که براي مبارزه مستقيم عليه فلسطينيان و حماس نيز بهره مي‌برند. با وجود اين اعترافات تکان دهنده، معلوم نيست جاهلان نگون بختي که با شعار جهاد و مبارزه با کفر از برخي مناطق نظير پاکستان و جمهوري‌هاي آسياي مرکزي و غيره هنوز تحت تأثير القائات اين جنايتکاران به آن‌ها مي‌پيوندند، هرگز اخبار جهان را نمي‌شنوند؟ هر چند با علني شدن اين موارد تنها اجيرشدگان ممکن است با داعش بمانند اما به نظر مي‌رسد، هنوز براي روشنگري جوامع اسلامي نياز به فعاليت‌هاي فرهنگي- تبليغي بيشتر در جهت افشاي ماهيت حقيقي اين آدمکشان باشد.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۹ + ۲ ارسال
395648