تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۸/۲۷ ۰۸:۴۱ |
کد خبر: ۳۹۵۵۰۹

سرمقاله روزنامه قانون / فيلتر تلگرام راه‌حل اساسي نيست

« فيلتر تلگرام راه‌حل اساسي نيست » عنوان يادداشت روز روزنامه قانون به قلم بهمن کشاورز است که مي‌توانيد آن را در ادامه بخوانيد

« فيلتر تلگرام راه‌حل اساسي نيست » عنوان يادداشت روز روزنامه قانون به قلم بهمن کشاورز است که مي‌توانيد آن را در ادامه بخوانيد:

شنيده ها حاکي است پالايش و مسدودسازي تلگرام در دستور کار جلسه کارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه قرار دارد. در اين رابطه بايد چند نکته را متذکر شوم:
1-اينجانب از تفصيل قضيه اطلاع دقيق ندارم و صرفا مي‌دانم گويا تلگرام در فضاي مجازي فعال و بسيار مورد علاقه توجه کاربران است و کاربران عملا بدون صرف هزينه زياد مي‌توانند از آن استفاده کنند از اين رو اقبال به آن دائم‌التزايد است.
2-گفته شده از آنجا که از اين ابزار در فضاي مجازي براي انتشار مطالب و عکس‌ها و فيلم‌هاي مستهجن هم استفاده مي‌شود گويا قرار شده تلگرام مسدود و غيرقابل دسترس شود، زيرا امکان کنترل و حذف مطالب مستهجن از نظر فني وجود ندارد .
3-صرف نظر از اينکه عدم امکان کنترل و حذف، از نظر بنده به عنوان فردي غير فني و ناآگاه قدري عجيب به نظر مي‌رسد، زيرا امکانات و تحولات فناوري را در ابعادي عجيب و شگفت‌انگيز مي‌شنوم و مي‌خوانم. در خصوص اين راه حل احتمالي اگر خبر و نقل قول درست باشد مي‌توانم عرض کنم: تا آنجا که من مي‌دانم اين ابزار به شدت مورد علاقه مردم است و از آن به طور وسيعي استفاده مي‌کنند و گمان مي‌کنم اگر هم استفاده‌هاي ناروايي از آن بشود کاملا در اقليت است. از اين رو مسدود کردن و از دسترس خارج کردن آن همچنان که پيش از اين هم عرض کرده‌ام – به آن مي‌ماند که همه کاردها و چاقوهاي آشپزخانه ها را جمع کنيم تا مبادا کسي با آنها مرتکب جرح و قتل شود يا آنچه مداد و قلم وکاغذ است توقيف کنيم تا کسي از آنها براي نوشتن نظم و نثر مستهجن يا تحرير مطالب ضاله استفاده نکند .
در خاتمه بايد گفت اين نوع ابزارها وسيله هستند و نبايد آنها را از دسترس کاربران خارج کرد. بي‌گمان راه‌هايي براي برخورد با محتواي خلاف اخلاق وجود دارد که شايد هزينه آن سنگين باشد اما چون برخي موارد ديگر، صرف هزينه در اين موارد مشکلي ايجاد نخواهد کرد.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۶ + ۹ ارسال
395509