تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۸/۲۶ ۱۸:۵۲ |
کد خبر: ۳۹۵۴۹۶

ریاست احتمالی مدال آور طلای روس یلنا ایسینبایو بر فدراسیون دو و میدانی روسیه

مدال آور طلای رشته پرش با نیزه روسیه اعلام کرد که قصد دارد بعد از بازی‌های ریو ۲۰۱۶ و بازنشستگی خود برای ریاست فدراسیون د‌و‌و‌مید‌ا‌نی روسیه (ARAF) اقدام کند.

به‌ گزارش ‌پایگاه خبری شباویز و به نقل از Inside the games، یلنا ایسینبایوا که به زودی 34 ساله می‌شود یکی از دوستان نزدیک ولادیمیر پوتین است و صراحتا اعلام کرده است که می‌خواهد بعد از بازنشستگی خود عضو مقامات ورزشی شود.

بعد از رسوایی‌های اخیر مربوط به دوپینگ در روسیه، رییس جدیدی در فدراسیون د‌و‌و‌مید‌ا‌نی روسیه جانشین والنتین بالا خنیچف خواهد شد.

کنگره اضطراری در این زمینه روز 16 ژانویه برگزار می‌شود. به احتمال زیاد وادیم زلیچنکف در بین نامزدهای ریاست فدراسیون د‌و‌و‌مید‌ا‌نی روسیه نخواهد بود. به نظر می‌رسد که محبوب ترین نامزدها میخائیل بوتف است که در حال‌ حاضر دبیر کل فدراسیون د‌و‌و‌مید‌ا‌نی روسیه و عضو شورای فیفا است.

هر کسی که در این انتخابات برگزیده شود تنها شش ماه رییس این فدراسیون خواهد بود ، زیرا بعد از بازی‌های المپیک ریو انتخابات اصلی ریاست فدراسیون د‌و‌و‌مید‌ا‌نی روسیه برگزار می‌شود.

ایسینبایوا، دارنده 28 رکورد جهانی و دو مدال طلای المپیک درباره تصمیمات خود گفت: من به همه پیشنهاداتی که بعد از المپیک به من شود علاقه نشان خواهم داد. اگر پیشنهاد خوبی به من شود بر روی آن فکر می‌کنم و بررسی خواهم کرد که آیا با آ نشغل کنار می‌آییم یا خیر.

افراد شایسته بسیاری ممکن است برای ریاست فدراسیون نامزد شوند که بتوانند از پس وظایف آن بریایند.

ایسینبایوا یکی از اشخاصی است که انتقادهای زیادی به محروم شدن ARAF از سوی IAAF کرده است.

ایسینبایوا اعلام کرده است که هر کسی او را به دوپینگ متهم کند با او برخورد قانونی خواهد کرد.

او در این باره گفت: اگر کسی من را متهم کند، من از او دادخواهی خواهم کرد. من همه تمت ها را انجام خواهم داد و وکلایم اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

منبع: ایسنا

 

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۱ ارسال
395496