تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۲۳ ۰۲:۱۵ |
کد خبر: ۳۹۵۴۸۸

زندگینامه زهرا کیانی عضو تیم تالو بانوان ایران+عکس

عضو تیم تالو بانوان ایران در اولین حضور جهانی خود موفق به کسب اولین مدال بانوان ایران در بخش تالو مسابقات قهرمانی جهان شد.

نام و نام خانوادگی: زهرا کیانی

 

 

به گزارش پایگاه خبری شباویز ، در ادامه رقابتهای ووشو قهرمانی جهان که در جاکارتای اندونزی جریان دارد، زهرا کیانی در تالوی بانوان و در فرم «چانگ چوان» با امتیاز ۹.۵۲ به مدال نقره دست یافت. این نخستین مدال نقره بانوان تالوکار ایران در رده سنی بزرگسالان مسابقات قهرمانی جهان محسوب می شود.

در همین فرم نماینده روسیه با امتیاز ۹.۵۳ به مدال طلا دست یافت و آمریکا با ۹.۴۸ سوم شد. زهرا کیانی درحالی با ۱۶ سال سن موفق به کسب این مدال باارزش شد که نخستین حضور خود در مسابقات جهانی رده سنی بزرگسالان را تجربه می کند.

همچنین رضا خلف‌زاده در فرم «چیانگ شو» تالوی مردان با امتیاز ۹.۵۷ به مقام چهارمی دست یافت. پیش از این فرشادعربی موفق به کسب مدال نقره شده بود. سیزدهمین دوره رقابت های ووشوی قهرمانی جهان شنبه هفته جاری در جاکارتا آغاز و عصر چهارشنبه به پایان خواهد رسید.

 

بیوگرافی زهرا کیانی عضو تیم تالو بانوان ایران+عکس

 

زهرا کیانی: با تمام وجود برای مدال طلا تلاش کردم

"زهرا کیانی" پس از کسب مدال نقره سیزدهمین دوره رقابت های ووشوی قهرمانی جهان در اندونزی تصریح کرد: اولین حضورم در مسابقات جهانی رده سنی برگسالان را تجربه می کنم و معتقدم سطح فنی آن با دیگر رده ها قابل مقایسه نیست. وی افزود: امروز در فرم چانگ چوان عملکرد بسیار خوبی داشتم و معتقدم باید مدال طلا به من می رسید اما نماینده روسیه با اختلاف بسیار اندکی قهرمان شد. کیانی اظهار داشت: از اینکه نتوانستم به حق خودم که مدال طلا بود دست یابم مقداری ناراحت هستم اما از اینکه نخستین مدال نقره بانوان تالوکار ایران در رده سنی بزرگسالان مسابقات جهانی را به دست آوردم، احساس خوبی دارم. در ادامه الهام صادقی مربی تیم تالوی بانوان ایران نیز تصریح کرد: انصافا زهرا کیانی نمایشی بسیار ایده آل و بدون اشتباهی داشت و از اینکه در سن 16 سالگی به چنین افتخاری دست یافت، خوشحال هستم. وی در مورد تالوکار روسیه ای که با اختلاف بسیار اندکی به مدال طلا دست یافت، گفت: او نیز بسیار خوب بود و عملکرد نزدیک زهرا کیانی و تالوکار روسیه ای سبب شد تا داوران مقداری سلیقه ای تصمیم گرفته و امتیاز بیشتری به نماینده روسیه بدهند.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۱۴ ارسال
395488